15 TEMMUZ’U RESMETTİLER

15 Temmuz 2016’da FETÖ/PDY terör örgütü tarafından yapılmak istenen askeri darbenin 4’üncü yılı nedeniyle Diyarbakırlı 4 yönetmen kolları sıvadı. Dicle Üniversite’sinde duvarlara 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı kahramanca mücadele veren şehit Ömer Halisdemir’in portresi çizildi. Şehit Ömer Halisdemir’in portresini çizen yönetmenler, vefa borcunu bu şekilde ödemeye çalıştıklarını söyledi.

Yönetmen Devrim Aktürk, duygularını  “Hayatımızın o kara gecesinde bir destan yazan halkın evlatları olduğumuz için kendimiz ile gurur duyuyoruz”  sözleriyle anlatırken Diyar Kaya, Harun Reşit ve Abdul Samet Erdoğan şu ifadeleri kullandı: “Bu 15 Temmuz günü bir zafer gecesi oldu. Çanakkale’deki gibi düşmanlarımızı denize döktük. Yaşlı, genç, çocuk demeden başlayan bu savaşta halkımızın destan dolu mücadelesi kazandı. Biz kahramanlarımızı asla unutmayacağız her zaman gönlümüzde yaşatacağız. Vatani görevimi yaptığım bu günlerde Asker ocağından acınıza ortak olup sözlerimle şehit annelerimizin gönüllerine su serpmek isterim. Mücadelemiz ölene kadar vatan için milletimiz için olacaktır. Halk için yaşadık Halk için öldük sözünü andıran o kadim gecede şehit olan tüm ümmette Allahtan Rahmet Dilerim. Bizler unutmadıkça düşmanlarımızda bizlerin aziz düşüncelerinden korkacak ve asla bu aziz vatanımıza yaklaşamayacaktır.”

“MİLLETİMİZ SİYONİST GÜÇLERE DUR DEDİ”

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) 15 Temmuz darbe girişimi nedeniyle açıklama yaptı. Yapılan açıklamada,  “O gece millet iradesi ortaya konularak darbelere karşı milletimiz göğüs göğse çarpışmış ve FETÖ ile iş birliği içerisindeki Siyonistler güçlerin darbe girişimlerine dur demiştir” denildi.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “15 Temmuz 2016’da yapılan darbe girişiminin üzerinden 4 yıl geçti. 4 yıl önce Türkiye, kanlı, karanlık bir geceye tanıklık etti. Bu kalkışmaya karşı mukavemet gösterirken yaşamını yitiren tüm kardeşlerimize bir kez daha Cenabı Allah’tan rahmet, yakınlarına da sabırlar diliyoruz. Tüm yaraların sarılması, tüm yetimlere sahip çıkılması hepimizin asli görevlerindendir. Merhum Başbakan ve Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızın vurguladığı gibi; “Bir milletin asıl gücü; tankı, topu, tüfeği değil inançlı ve imanlı gençliğidir.” Bu söz milletimizin o gece verdiği mücadeleyi en güzel şekilde anlatan sözdür. O gece millet iradesi ortaya konularak darbelere karşı milletimiz göğüs göğse çarpışmış ve FETÖ ile iş birliği içerisindeki Siyonistler güçlerin darbe girişimlerine dur demiştir.” 15 Temmuz darbesini öncesinde ABD’li generallerin Türkiye ziyaretlerinin ele alındığı açıklamada , “Ancak geçen 4 yıla rağmen 15 Temmuz Darbe Girişimi, henüz tam olarak aydınlığa kavuşmamış, birçok soru cevapsız kalmıştır. Biz, ilerleyen zaman içerisinde bu kalkışmayla ilgili çok daha net bilgilere ulaşılacağına inanıyoruz.15 Temmuz Kalkışması öncesi ABD’li generallerin Türkiye’de cirit atması ve kalkışmada İncirlik Üssü’nün oynadığı rol unutulmayacaktır.  ABD’li General John Campbell, 15 Temmuz öncesi iki kez gizlice Türkiye’yi ziyaret etmiş, Erzurum’da ve Adana’da darbecilerle gizli görüşmeler yapmıştır.  CIA tarafından oluşturulan bir ekip, Nijerya ile Türkiye arasında en az 6 ay süren para trafiği gerçekleştirmiştir.15 Temmuz Kalkışmasında adı geçen isimler hala ABD tarafından himaye edilmektedirler ve iade edilmemektedirler. Gayet net bir şekilde görülüyor ki, 15 Temmuz Kalkışmasını da, 27 Mayıs, 12 Mart, 12 Eylül, 28 Şubat gibi müdahaleleri planlayan merkezler organize etmişlerdir” dendi.