2 MİLYON 300 BİN AİLEYE YARDIM!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, korona virüsle mücadele kapsamında, bu süreçte ekonomik olarak etkilenen ailelere yardımların devam edeceğini duyurdu.
2 MİLYON 300 BİN AİLEYE YARDIM!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, korona virüsten dolayı yevmiyeyle günlük kazançla hayatını sürdürmek zorunda olan hiçbir geliri olmayan vatandaşların valilik ve kaymakamlıklara başvurması halinde bu yardımları alabileceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan; “Şimdi 2 milyon 300 bin haneye daha yardım ulaştırmak için hazırlıklara başladık. Özellikle yevmiyeyle günlük kazançla hayatını sürdürmek zorunda olan hiçbir geliri olmayan vatandaşlarımıza çağrıda bulunuyorum. Valilik ve kaymakamlıklarımıza telefonla başvuru yaparak durumunuzu anlatmanız yada elektronik devlet olarak başvurmanız halinde devletimiz sizlere de her türlü destek verecektir” dedi.

YARDIMLAR İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞTIRILIYOR

Bu kapsamda, halka ulaştırılacak yardımlar için çalışmaların devam ettiğini söyleyen Cumhurbaşkanı, daha önceki devam eden yardımları da hatırlatarak “Ülkemiz bir tehditle karşılaştığında devlet ve millet ele ele vererek tüm imkanlarını seferber etmektedir, bugün de yaptığımız budur. Kampanya hesaplarında toplanan meblağ 1 milyar 500 milyon lirayı buldu. 2 milyon 300 bin haneye daha yardım ulaştırmak için hazırlıklara başladık” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.