Diyarbakır’da 3 bina yıkıldı

Diyarbakır’da 3 bina yıkıldı

ALTUN’DAN 10 OCAK ÇALIŞAN  GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

ALTUN’DAN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

SU ZAMMINA TEPKİ

SU ZAMMINA TEPKİ

SU TAHLİYESİ UYARISI!

SU TAHLİYESİ UYARISI!

KADINLARA ÖRNEK OLACAK DAVRANIŞ

KADINLARA ÖRNEK OLACAK DAVRANIŞ

65 YILLIK KAN DAVASI BARIŞLA SONUÇLANDI
    • 3 Ağustos 2016 - 17:46:32

DİYARBAKIR’IN KULP İLÇESİNDE İKİ AİLE ARASINDA 1951 YILINDA BAŞLAYAN KAN DAVASI BARIŞLA SONUÇLANDI. (MUHSİN TAŞ/DİYARBAKIR-İHA)

Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde iki aile arasında 1951 yılında başlayan kan davası barışla sonuçlandı

Kulp ilçesi Aygün Mahallesi’nde ikamet eden Çelik ve Oğlaoğo aileleri arasında, 65 yıl önce yaşanan kavgada Çelik ailesinden bir kişinin hayatını kaybetmesi ile kan davası başladı. Dava, kanaat önderleri ve siyasetçilerin devreye girmesi ile sona erdi. 2 ailenin barışı için tören düzenlendi. Bir düğün salonunda düzenlenen törene AK Parti milletvekilleri Ebubekir Bal ile Mehmet Emin Şimşek, İlçe Kaymakamı Fatih Dülgeroğlu, Sason Kaymakamı Tekin Dundar, Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, Muş Müftüsü Alettin Bozkurt, kanaat önderleri ve aile fertleri katıldı.
Kur’an’ı Kerim okunmasının ardından konuşma yapan İlçe Kaymakamı Dülgeroğlu, “Bugün sizler burada kini, nefreti ve düşmanlığı elinizin tersiyle iterek, kötülük kapısını kapayıp, dostluk, barış, kardeşlik için önemli bir adım attınız. 65 yıl önce akraba iki aile arasında meydana gelen tatsız bir olay neticesinde oluşan husumeti ortadan kaldırdınız. Kendinize yakışanı yaptınız” dedi.
Konuşmaların ardından iki ailenin fertleri Kur’an’ı Kerim’in altından geçerek, tokalaşarak, barıştı.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz