Akademi Lise ve Bilgi Evlerinde kayıtlar başladı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, eğitime destek vermek amacıyla oluşturduğu Akademi Lise ve bilgi evlerinde yeni dönem kayıtları başladı.

Büyükşehir Belediyesi, kent merkezinde ve ilçelerde çocuk ile gençlerin, eğitimde başarı grafiklerini yukarı taşımak için çalışmalarına devam ediyor.

Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı’nın, öğrencilere eğitimlerinde destek sunmak amacıyla açtığı Akademi Lise ve Bilgi Evlerinde 2021-2022 eğitim öğretim yılı için kayıtlar başladı.

Merkez Bilgi Evi, Selahattin Eyyubi Bilgi Evi, Sur Akademi Lise, Silvan El-Cezeri Akademi Lise ve Hani Gürbüz Gençlik Merkezi’nde ilkokul, ortaokul, lise ve sınavlara hazırlanan öğrencilerin ücretsiz faydalanacağı kurslarda öğrenciler Matematik, Türkçe, Fen ve Teknoloji ile İngilizce eğitimleri alacak.

Öğrenciler sosyal ve kültürel etkinliklerden faydalanacak

Büyükşehir Belediyesi, temel dersler dışında öğrencilere yönelik sosyal ve kültürel etkinlikler de düzenleyecek.

Öğrencilerin bilgi daracıklarını geliştirmek amacıyla eğitim döneminin çeşitli tarihlerinde farklı konularda konferans ve seminerler organize edilecek. Yıl içinde çeşitli turnuvalarla sportif faaliyetler düzenlenecek.

3 ilçede Akademi Lise ve Bilgi Evi açılacak

Tüm ilçelerde öğrencilere ulaşmak için çalışmalarını aralıksız sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Hani ve Bismil’de Bilgi Evi, Yenişehir’de Akademi Lise açma çalışmalarını sürdürüyor.

Akademi lise ve bilgi evlerinin altyapı çalışmalarının tamamlanmasıyla 2021-2022 eğitim öğretim dönemi için öğrenci almaya başlayacak.