Alpaslan: “Çanakkale bir şuurun uyanışıdır”

Ak Parti Lice İlçe Gençlik Kolları Başkanı Alparslan Doğan 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Çanakkale’nin sadece bir zafer yıl dönümü değil, bir duruş ve bir şuurun uyanışı olduğunu ifade eden Lice İlçe Gençlik Kolları Başkanı Doğan mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Çanakkale Zaferi’mizin 107’nci yıl dönümünde tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle yâd ediyorum. Çanakkale sadece bir zaferin yıl dönümü değil, bir duruşun, bir inancın, bir şuurun da uyanışıdır. O gün aziz milletimiz, bağımsızlığı, vatanı, bayrağı söz konusu olduğunda karşısında tüm cihan birleşse dahi boyun eğmeyeceğini dosta düşmana ilan etmiştir. Çanakkale’yi geçilmez kılan o uyanış, Kurtuluş Savaşı için bağımsızlık aşkımıza ilham vermiş, tarihimizin azametini diriltmiş, milli mücadelemiz için gerekli olan cesaretin fitilini ateşlemiştir.

Bu nedenle 18 Mart 1915’te Çanakkale’de büyük fedakârlıklarla yazılan şanlı destanı yeni nesillere doğru bir şekilde anlatmamız gerektiğine inanıyorum. Çünkü “Çanakkale Geçilmez” kararlılığı, bugün de bizlere yol göstermeli, karşılaştığımız zorluklarda bize umut vermelidir. Çünkü “Çanakkale Ruhu”, birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuzda milletimizin neleri başarabileceğini bize hatırlatmalıdır. Bugün bize düşen de o gün yaşananları unutmamak ve unutturmamak, bize emanet edilen bu vatan için bilimi rehber edinerek azimle çalışmaktır.

Çanakkale Zaferi’mizin 107. yıl dönümünde, tüm yokluk ve imkânsızlıklara rağmen büyük fedakârlıklarla kazanılan bu eşsiz zaferi bizlere armağan eden başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, “Cehennem olsa gelen, göğsümüzde söndürürüz” diyerek, göğsünü vatana siper eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, şükranlarımı sunuyorum.”