AMED’DEN SERT AÇIKLAMA

TFF 2. Lig   Beyaz Grup’ta  zirve  mücadelesi veren Amedsportif, TFF ve  Merkez Hakem Kuruluna ver yansın etti.

HAKEMLER YÜZÜNDEN PUANLARIMIZ ÇALINDI

Amedsportif  Takımı Başkanı Selahattin Yıldırım  yaptığı  açıklamada, son haftalarda oynadığımız maçlarda   hep Hakem hataları  yüzünden puanlarımız çalındığını “söyledi.

 HAKEMLERİN DAHA  DİKKATLI OLMASINI  İSTİYORUZ

Geçtiğimiz hafta kendi sahamızda oynadığımız  Kırşehir  Belediyespor karşısında 1-0 öndeyken Hakemin  bariz hatalar   sonucu  sahadan beraberlikle  ayrıldık. Amedspor tif Kulübü olarak sezon başından beri hakem hataları sebebiyle mağdur olduğumuzu, hiçbir art niyet aramadığımızı ancak hakemlerin daha dikkatli olması gerektiğini istiyoruz. TFF ve yetkili kurullarına yazılı bir şekilde ileteceğiz” ifadeleriyle başlayan açıklamada; ” Türkiye’nin en köklü kulüplerinden biri olan ve Türk futboluna büyük katkılar sağlayan Amedsportif Kulübü’nün hakem hataları sebebiyle emeklerinin heba olmaya devam ettiğini büyük bir üzüntü ve kaygı ile görmekteyiz. Ligin ilk yarısında dile getirdiğimiz endişelerimizin ne denli haklı olduğunu son haftalarda tekrar görmekteyiz.

SAHADAKİ MÜCADELEMİZİ SAHA  DIŞI  ETKENLERE KURBAN VERMEYECEĞİZ

 Amedsportif  Başkanı  Selahattin Yıldırım,  Göreve geldiğimiz günden beri ayakta tutmak için gecemizi gündüzümüze kattığımız bu kulübü kimseye yem etmeyeceğimizi herkese bir kez daha hatırlatıyoruz. Sahadaki mücadelemizi saha dışı etkenlere kurban vermeyeceğiz. Amedsportif Yönetim Kurulu olarak kulübümüzün kapısına kilit vurdurmayacağız. Biz bu yola inanarak çıktık ve inancımızdan taviz vermeden yürüyoruz.  bundan sonra daha sert bir şekilde görecekler. Ne yönetimimizin, ne futbolcularımızın ne de vefakar taraftarlarımızın emeklerini yedirmeyecek, haklarımızı sonuna kadar almak için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.”

BEDEL ÖDEMEK ZORUNDA  DEĞİLİZ

Başkan Selahattin Yıldırım, TFF ve MHK kurullarına saygımızdan ödün vermedik. Ancak gelinen noktada artık tahammülümüzün kalmadığını hem kamuoyunun hem de Türk futbolunu yönetenlere tekrar hatırlatmak isteriz. Sahada verdiğimiz emeklerin hakemlerin yanlış kararlarıyla heba olmasına göz yummayacağız. Amedsportif camiası olarak alın terimize yapılan bu haksızlıklara karşı çıkmaya, haklarımızı savunmaya devam edeceğiz. Hakem hatalarının bedelini ödemek zorunda değiliz ve ödemeyeceğiz. TFF ve MHK kurulları maçlarda uğradığımız ve büyük bedeller ödediğimiz bu hataların son bulması için üzerlerine düşeni yapmakla yükümlüdürler. Bundan sonra sessiz kalmayacağız. Çünkü iyi niyet ve hoşgörümüzün sonuna geldik.Amedsportif Kulübü olarak hem sahada hem de haksızlıklara karşı mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz” ifadesinde bulundu.