Ashab-ı Kehf Haftası Ekinlikleri Başladı

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde bu yıl Ashab-ı Kehf Haftası düzenlenecek. Uyanış Günü vesilesiyle düzenlenecek programa Türkiye’nin önemli isimlerinin de katılacağı vurgulandı.

Lice ilçesinin kadim kültüründen gelen Uyanış Günü vesilesiyle bu yıl “Ashab-ı Kehf Haftası” adıyla bir hafta boyunca devam eden etkinlikler düzenlenecek.

Lice Kaymakamlığı koordinatörlüğünde gerçekleşecek programa Yazar Prof. Dr. Nurullah Genç, oyuncu, hukukçu ve yazar Bahadır Yenişehirlioğlu, Siyasetçi-Yazar Selim Cerrah gibi önemli düşünür ve yazarların katılacağı belirtildi.

Lice ilçesi Kapalı Spor salonunda 24 Mayıs Salı Günü Prof. Dr. Nurullah Genç ile başlayacak Ashab-ı Kehf Haftası Etkinlikleri programı 25 Mayıs Çarşamba Günü hukukçu ve yazar Bahadır Yenişehirlioğlu ile devam edecek. 26 Mayıs Perşembe günü Yazar Selim Cerrah’ın katılımı ile devam edecek olan program 27 Mayıs Cuma Günü Dicle Üniversitesi Öğretim Üyelerinin düzenleyeceği Ashab-ı Kehf ve Kardeşlik paneli ile sürecek.

Ashab-ı Kehf Haftası Etkinliklerinin son gününde ise Lice ilçesi Duru Mahallesi’nde bulunan Ashab-I Kehf mağarası önünde gün boyunca gerçekleşecek olan tasavvuf müziği eşliğinde uyanış günü ile son bulacak.

Lice kaymakamlığından yapılan açıklamada “Ülkemizin önde gelen yazarlarının da katılımıyla gerçekleştirilecek programlarımıza tüm halkımız davetlidir.” denildi.