BAĞCILAR’DA TEMİZLİK SEFERBERLİĞİ

Bağlar Belediyesi, ilçenin yeni yüzü olan ve günden güne gelişmesiyle dikkatleri üzerine çeken Bağcılar Mahallesi’nde 3 büyük caddeyi kapsayan alanda toplu temizlik çalışması gerçekleştirdi. 30 personelin katıldığı caddeler, çevreye duyarlı araçlar eşliğinde temizlenerek kullanıma elverişli hale getirildi.

 AK Partili Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu,”Temizlik bir şehrin aynasıdır. Tüm vatandaşlarımızdan çevreyi temiz tutmaları ve yere çöp atmamaları konusunda hassasiyet bekliyoruz. İlçemizi ancak hep beraber duyarlılık göstererek temiz tutabiliriz.” şeklinde değerlendirmede bulunarak bu yöndeki çalışmaların kararlılıkla  devam edeceğini söyledi.

HARFİYATLAR TOPLANDI, SOKAKLAR KİRLİLİKTEN ARINDIRILDI

Bağlar Belediyesi, 200 bine yaklaşan nüfusuyla Türkiye’nin en büyük mahallesi olan Bağcılar Mahallesi’nde temizlik çalışmalarını yoğunlaştırdı. Vatandaşlardan gelen talepleri de değerlendirmeye alan Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun talimatıyla Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler büyük caddeler başta olmak üzere mahallenin bir çok noktasında çevreye duyarlı araçlar eşliğinde temizlik ekiplerinin katıldığı geniş kapsamlı çalışma gerçekleştirdi. Harfiyat ve çöpler toplanırken,sokak araları temizlendi. Sulama ve yıkama çalışmalarıyla yaşam alanları temiz hale getirildi.

Ahmet Kaya, Siverek ve Has Havar gibi ulaşım için önemli geçiş noktaları olan caddelerde gerçekleştirilen temizlik seferberliğine 30 personel katıldı.

“BİZDEN SONRAKİ NESİLLERE GÜZEL BİR MİRAS BIRAKALIM”

Bir çok il’den büyük olan Bağcılar Mahallesi’nin  günden güne geliştiğini belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, kentin yeni yaşam yüzü olan bölgede hizmet çalışmalarının başarıyla devam ettiğini söyledi. Belediye olarak temizlik konusunda hassas bir tutum takınarak ilk günden beri gerekli çalışmaları yaptıklarını anlatan Başkan Beyoğlu,vatandaşların huzurlu bir ortamda yaşamasını çok önemsediklerini söyledi. Beyoğlu,”Bağcılar mahallemizde bir yandan yeni yol yapma,yeşil alan oluşturma, kaldırım düzenleme ve sokak sağlıklaştırma hizmetlerini yürütüyoruz, diğer yandan temizlik çalışmalarını titiz şekilde yapıyoruz. Belediye olarak sorumluluğumuzun farkındayız ve bunun için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Temizlik, süreklilik arz eden bir hizmet ve aynı zamanda alışkanlık gerektiren bir kültürdür. Vatandaşlarımızdan bu konuda bize yardımcı olmalarını istiyoruz. Medeniyetler diyarı olan şehrimizi hep beraber temiz tutalım. Temiz çevre bilincini oluşturarak bizden sonraki nesillere güzel bir miras bırakmalıyız.” dedi.