Bağımlılıkla Mücadele Tüm Hızıyla Devam Edecek

Lice İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Muhammed Evlice Başkanlığında, Kurum müdürleriyle birlikte Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Bağımlılığıyla Mücadele Toplantısı gerçekleştirildi.

Toplumumuzu olumsuz yönde etkileyen uyuşturucu ve her türlü bağımlılıkla etkin mücadele edilmesi konusunda yürütülecek çalışmaların ele alındığı 2022 yılının Bağımlılıkla Mücadele Toplantısı İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Muhammed Evlice başkanlığında gerçekleştirildi.

Gündemde yer alan konular ve alınan kararlara ilişkin olarak İl Sağlık Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen sunumun ardından İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan sunumlarda bağımlılıkla mücadele konusunda yapılan çalışmaları ve alınan tedbirleri içeren çalışmalar katılımcılarla paylaşıldı. 

Madde bağımlılığının toplum sağlığının korunmasına yönelik olarak gençliğimizi ve toplumumuzu tehdit eden önemli bir sorun olduğunu belirten Kayamakam Evlice, özellikle ülkemizin geleceği olan gençleri ve gençliğimizi olumsuz yönde etkileyen bu sorunun çözümü için topyekûn seferberlik içerisinde hareket edilmesi gerektiğini ifade etti. Madde bağımlılığı konusunda ilgili tüm kurumlarımız tarafından sürdürülen mücadelenin etkin bir şekilde sürdürüldüğünü ifade eden Evlice, “Çocuklarımız ve gençlerimizin zararlı alışkanlıklardan, bağımlılık yapıcı maddelerden korunması amacıyla uyuşturucu kullanımını tamamıyla bitirene kadar mücadelemizi büyük bir azim ve kararlılıkla sürdüreceğiz” dedi.

Toplantı görüş ve temennilerin ardından sona erdi.