BAĞLAR BELEDİYESİ, GÜNDEME GETİRİLEN SORUNLARLA İLGİLİ ÇALIŞMA BAŞLATTI

KALDIRIM İŞGALLERİNE SON VERİLDİ, GIDA ÜRÜNLERİNDE FİYAT VE KALİTE KONTROLÜ YAPILDI

AK Partili Bağlar Belediyesi, vatandaşların yoğun şikayetlerine konu olan kaldırım işgali ve fiyatlardaki fırsatçılığa karşı mücadeleyi artırdı. Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun gerçekleştirdiği mahalle ziyaretlerinde gündeme gelen konularla ilgili harekete geçen zabıta ekipleri, bir çok bölgedeki kaldırım işgallerine son vererek araçların park alanlarını temizledi. Fırın ve et ürünlerinin satıldığı işyerlerinde ise fiyat, etiket ve kalite kontrolleri gerçekleştirilerek fırsatçılığa karşı uyarılar yapıldı.

MAHALLE  ZİYARETLERİNDE İLETİLEN SORUNLAR İÇİN ÇALIŞMA

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, düzenli olarak gerçekleştirdiği mahalle ve vatandaş buluşmalarında şikayet konusu olan sorunların ortadan kaldırılması için belediyenin ilgili birimlerine talimat verdi. Zabıta Müdürlüğü ekipleri, bir çok bölgede günlük yaşamı olumsuz etkileyen, görüntü kirliği oluşturan ve vatandaşları mağdur eden sorunlarla ilgili harekete geçti.

Kuruçeşme bölgesinde kırsal yerleşim yerlerinden gelen vatandaşlar tarafından kullanılan alanda kaldırım işgallerine son veren ekipler, yaya geçişlerini zorlaştıran eşyaların kaldırılmasını, araç geçiş alanlarının temizlenmesini ve park sorununun çözülmesini sağladı. Kaldırımlara eşya bırakarak vatandaşların geçişini zorlaştırarak aynı zamanda görüntü kirliliği oluşturan esnafları uyaran ekipler, bir sonraki denetimde yasal işlem uygulanacağı uyarısında bulundu.

“NİYETİMİZ CEZA YAZMAKTAN ÇOK HERKESİN DUYARLI OLMASINI SAĞLAMAKTIR”

Fırın ve et ürünlerini satan iş yerlerine yönelik şikayetler için de harekete geçen zabıta ekipleri, Bayramoğlu bölgesinde denetimler gerçekleştirerek hem uyarılarda bulundu, hem tutanak tutarak yasal işlem uygulanacağı mesajını verdi. Ekmekle ilgili gramaj kontrolü yapan ekiplerin gündeminde hayat pahallığına neden olan fahiş fiyat artışları, etiket dengesizliği ve kalite kontolü de vardı.

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, sürekli olarak halkın arasında oldukları için yaşanan tüm sorunlara ve şikayetlere vakıf olduklarını ifade ederek kontrol ve denetimlerin sürekli hale getirilmesi için talimat verdiğini söyledi. Beyoğlu,”Vatandaşlarımız bize doğrudan ulaştığı için çözüm üretmek zor olmuyor. Amacımız vatandaşımızın yaşadığı mağduriyetlerin önüne geçmektir. Niyetimiz ceza yazmak değil, herkesin sorumluluğunun gereğini yerine getirmesini sağlamaktır. Tüm ekiplerimiz bu anlamda halkımızın emrindedir.” ifadelerine yer verdi.