BAĞLAR BELEDİYESİ’NDEN ARSA RANTİYECİLERİNE YALANLAMA

Son zamanlarda  “Karacadağ bölgesindeki arsa ve araziler imara açıldı” diyerek vatandaşı mağdur eden  çevreler bu yolla fırsatçılık yaparak rant sağlıyor.

 Bölgenin imara açılmadığını dile getiren Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, arazi simsarlarının oyununa düşmemeleri konusunda vatandaşları uyardı.

“İMARA AÇILDI”  DİYEREK RANT SAĞLAMAK İSTİYORLAR

“Karacadağ bölgesi imara açıldı” diyerek bu bölgedeki arsa ve araziler üzerinden vatandaşları aldatan çevrelere karşı harekete geçen Bağlar Belediyesi, belediyenin bu yönde bir kararı olmadığına dikkat çekerek mağdur olmamaları konusunda vatandaşları uyardı.

Bastırdıkları ilanlar  ve telefonlara gönderdikleri mesajlarla vatandaşların kafasını karıştıran arsa simsarlarının oyununa tepki gösteren Bağlar Belediyesi,  kendilerinin ve  Büyükşehir Belediyesi’nin böyle bir kararı olmadığı gibi bölgenin imar kapsamında da olmadığını açıkladı.

Sosyal medya hesapları üzerinden açıklama yapan Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, vatandaşlardan bu tür söylentilere itibar etmemelerini istedi.

“ASILSIZ HABERLERE İTİBAR ETMEYİN”

Başkan Beyoğlu,” Belediyemiz sınırları içerisinde yer alan Karacadağ bölgesinde bulunan arsa ve arazilerin imara açıldığı yönündeki spekülasyonlar gerçeği yansıtmamaktadır.

Belediyemizin ve Büyükşehir Belediyemizin böyle bir kararı bulunmamaktadır.

Vatandaşlarımızdan ;bazı çevrelerin rant sağlamak amacıyla yaydığı bu tür asılsız haberlere itibar etmemelerini rica ediyorum.” ifadelerine yer verdi.