BAĞLAR BELEDİYESİ’NDEN ÜNİVERSİTE ADAYLARINA SINIRSIZ HİZMET

AK Partili Bağlar Belediyesi, 18-19 Haziran tarihlerinde yapılacak Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesinde üniversite adaylarına ücretsiz seri deneme hizmeti vermeye başladı. Üniversite adayları deneme sınavlarından geriye kalan zamanlarda da sosyal faaliyetlere katılarak sınav stresinden uzaklaşmaya çalışıyor.

Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu tarafından 2019 yılında hizmete açılan ücretsiz eğitim merkezinde öğrencilere sınırsız hizmetler verilirken, üç buçuk yılda 26 bin 350 kişinin  yararlandığı kütüphane hizmeti ise rekor seviyeye ulaştı.

MADDİ İMKANI OLMAYAN ÖĞRENCİLER İÇİN HİZMETTE SINIR YOK

AK Partili Bağlar Belediyesi, tüm giderlerini karşılayarak öğrencilere ücretsiz hizmet verdiği eğitim merkezi verdiği sınırsız hizmetlerle eğitim camiasının rol modeli, maddi imkanı olmayan öğrencilerin de ilgi odağı oldu.

2019 yılında teknik imkanlar ve restorasyon çalışmalarıyla modernize edilen eğitim merkezinde tam gün örgün eğitim alan, alanında uzman öğretmenlerin nezaretinde geleceğe hazırlanan öğrencilerin eğitim seti ve benzer tüm ihtiyaçları da belediye tarafından karşılanırken, bu hizmetlere yaklaşan YKS öncesinde seri deneme sınavları da yine ücretsiz hale getirilerek yeni bir hizmetin eklendiği ifade edildi.

Öğrenciler,bir yandan deneme sınavlarıyla sınav tecrübesi kazanırken, diğer yandan öğretmenler tarafından soru çözme ve konu tekrar anlatımlarıyla eksiklerini giderme imkanı buluyor.

190 ÖĞRENCİ ÜNİVERSİTE HAYALİ İÇİN TER DÖKECEK

2019 yılından bu yana 650 öğrencinin ücretsiz TYT-AYT kurslarından yararlandığı merkezde 80 öğrenci Türkiye’nin elit üniversitelerinde okuma hakkı kazandı, diğer öğrencilerin çoğunluğu da üniversitelerin değişik bölümlerine yerleşti.

Haziran ayında yapılacak YKS’de Bağlar Belediyesi  Ücretsiz Eğitim Merkezi’ndeki TYT-AYT kurslarında hazırlanan 190 öğrenci üniversite okuma hayali için ter dökecek.

Sınav öncesinde sosyal faaliyetlerle stres atmaya çalışan öğrenciler belediyenin imkanlarıyla düzenlenen etkinliklere katılarak bölgenin tarihi ve doğal  güzelliklerini gezerek  Esma’ül Hüsna sergisini ziyaret etti.

ÜCRETSİZ KÜTÜPHANEYE REKOR  İLGİ GERÇEKLEŞTİ

2019 yılında eğitim merkezi bünyesinde modernize edilerek öğrencilerin hizmetine sunulan kütüphaneyi üç buçuk yılda 26 bin 350 öğrenci ziyaret ederek ders çalışma ve kaynak kitap imkanlarından ücretsiz olarak yararlandı.

Pandeminin etkilerinin azalmasıyla beraber 2022 yılının ilk 5 ayında  7 bin 100 kişi kütüphane hizmetinden yararlanarak bu alanda rekor kırıldı.

“BİR HAYALİ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRDÜK”

Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi insan sayısının fazla olduğu ilçede bir hayali gerçekleştirdiklerini belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, verilen hizmetleri “burası bizim için bir eğitim merkezinden çok daha fazlası anlamına geliyor” sözleriyle değerlendirdi.Sosyal belediyeciliğin gereğini yapmaya çalıştıklarını anlatan Beyoğlu,”Hepsi bizim evlatlarımız. Bu bölgenin ve ülkemizin aydınlık, şuurlu geleceği olacaklar. Hayırlı insanlar olarak Türkiye’nin geleceğine damga vuracaklar. Biz buna yürekten inanıyoruz. Göreve geldiğimizde bu alanda bir açık tespit ettik ve hemen çalışma başlattık. Rabbime binlerce kez hamd olsun bu hizmeti vererek hem çocuklara hem ailelerine umut olduk.  Biz bu gücü gençlerimizin geleceği için her türlü imkanı seferber eden Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan alıyoruz. Hayallerinin gerçeğe dönüşmesi duasıyla hepsine en kalbi duygularımla başarılar diliyorum.” dedi.