BAĞLAR BELEDİYESPOR FUTBOLDA GELECEĞİN YILDIZLARINI ARIYOR

Bölgesel Amatör Futbol Ligi’nde (BAL)  mücadele eden Bağlar Belediyespor, A takımda oynayacak geleceğin yıldız adaylarını keşfetmek için çalışma başlattı.

Ön kayıtları 20 Haziran’da son bulacak olan seçmeler 20-25 Haziran tarihleri arasında yapılacak.

YÜZDE YÜZ YERLİ HEDEFİNE DEVAM

Bağlar Belediyespor, futbolda geleceğin yetenekli ve yıldız adayı futbolcularını keşfedip yeni sezonda kadrosunda yer vermek için bölge genelinde futbolcu taraması başlattı.

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun talimatıyla “yüzde yüz yerli “ mottosuyla son yıllarda hiç transfer yapmayan ve kadrosunun tamamını bölgeden seçtiği futbolculardan oluşturmasıyla kamuoyunun takdirini kazanan Sarı-Mavili kulüp bir hafta sürecek futbolcu seçmelerini yapacak.

LİSANSLI FUTBOLCULAR İÇİN KULÜPLERİNDEN “YAZILI İZİN ALMA” ŞARTI

Kulübün açıklamasında, seçmelere lisanslı ve lisanslı tüm futbolcuların katılabileceğine dikkat çekilerek, lisanslı futbolcuların katılım sağlayabilmesi için kulüplerinden yazılı izin almaları gerektiği kaydedildi.

Seçmelere 2000,2001,2002, 2003 ve 2004 doğumlu isimlerin katılabileceği bilgisini paylaşan kulübün açıklamasında,ön kayıtların 20 Haziran’a kadar devam edeceği, seçme antrenmanlarının da 20 Haziran’da başlayıp 25 Haziran’da sona ereceği ifade edildi.

BEĞENİLENLER A TAKIMA ALINACAK

A takım teknik heyetinin kontrolünde gerçekleşeceği dile getirilen seçmeler sonunda beğenilen isimler yeni sezon için kadroya alınarak lisansları çıkarılacak.

Kulüp Başkanı Ferit Tutşi, bölgedeki gençlere şans vermeyi önemsediklerini dile getirerek seçmelere yoğun ilgi gösterilmesini beklediklerini söyledi. Tutşi,”Belediye Başkanımız Hüseyin Beyoğlu bu konularda oldukça hassas. Bölgemizdeki gençlere güvenilmesini ve gerekli şansın verilmesini istiyor. Nitekim son yıllarda bu anlamda oldukça başarılı olduk. Bu sezon da gençlerimize böyle bir imkan verdik. Gençlerimizden seçmelere katılarak bu şansı değerlendirmelerini istiyoruz.” diye konuştu.