BAĞLAR, GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNDE FARK OLUŞTURDU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Teşkilat mensuplarımız milletimizin derdiyle dertlenmeli , belediye başkanlarımız gönül belediyeciliği ile vatandaşlarımızın gönlünü kazanmalı ” diyerek bir kez daha belediye başkanları için halka dokunmanın rotasını çizdi. Cevap, 27 aydır halkın içinde olması ve ihtiyaç sahiplerine destek olmasıyla öne çıkan Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu”ndan geldi. Beyoğlu,”Gönül,sosyal ve hizmet belediyeciliğinin mimari olan sayın cumhurbaşkanımızın sözlerinin gereğini 27 aydır yerine getirmeye gayret ediyoruz.

 Pandemi dönemi dahil mahalle mahalle, sokak sokak, kapı kapı geziyoruz. Gönüllere dokunup milletimizin derdiyle dertleniyoruz ” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Antalya’da yaptığı açıklamaların satır aralarında belediye başkanlarına yönelik mesajlar da dikkat çekti. Erdoğan, belediye başkanlarından koltukta oturup zaman kaybı yaşamak yerine halkın içine girerek gönüllere dokunmalarını istedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mesajlarına, 36 il’den büyük nüfusa sahip olan Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinden geldi.

“KLASİK BELEDİYECİLİK YAPMIYORUZ “

Her gün onlarca aileyi ziyaret etmesi, ihtiyaç sahiplerine destek olması ve toplumun farklı kesimleriyle kurduğu sıcak temaslarla isminden söz ettiren Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, 16 Nisan 2019 tarihinde resmi olarak başladığı görevde 27 aydır halkın derdiyle dertlenerek bu anlamda bugüne kadar eşine rastlanmayan farklı bir belediyecilik ortaya koyduklarını söyledi.

“BAĞLAR’DA SEÇİMDEN SEÇİME VATANDAŞI HATIRLAMA TARİHE KARIŞTI “

Başkan Beyoğlu,”Ülkemizin geleceği için gecesini gündüzüne katarak milletimize hizmet eden sayın cumhurbaşkanımızın sözleri bizim için emir ve talimattır. Bağlar’da vatandaşı seçimden seçime hatırlama düşüncesi hamd olsun tarihe karıştı. 27 aydır her gün, her saat milletimizin emrindeyiz. Bizden önce 20 yılda ihmal ve istismar edinen güzel ilçemizin hizmet noksanlığı giderdik. Bugün Karacadağ’dan eski Bağlar bölgesine kadar her karışta hizmetin izleri var.

Vatandaşımız ile aramıza hiç bir mani koymadık. Milletin kaynaklarını millet için hizmete dönüştürüyoruz. Randevu vermek yerine herkesin dilediği zaman bize ulaşmasına imkan tanıdık. Sokak ve caddelerimizi her gün geziyoruz, vatandaşlarımızın evlerine misafir oluyoruz. Bütün bunlar yeter mi ? Elbetteki yeterli görmüyoruz. Görevimizin son anına kadar tüm enerjimizi vererek daha çok hizmetkar olacağız inşallah ” dedi.