Bağlar’da Belediyenin Hizmetleri Ak Parti’ye Olan Desteği Artırıyor

Diyarbakır’ın merkez Bağlar ilçesine bağlı kırsal Sakallı Mahallesi ve çevredeki mezraların sakinlerinden oluşan 1000 kişi Bağlar Belediyesi tarafından yapılan  hizmetlerden duydukları memnuniyeti dile getirerek Ak Parti’ye katıldı. Karacadağ eteklerindeki etkinlik renkli görüntülere sahne oldu.

HİZMET MEMNUNİYETİ KATILIMA DÖNÜŞTÜ

20 yıl HDP yönetiminde kaldıktan sonra 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Ak Parti’ye geçen Diyarbakır’ın 36 ilden büyük Bağlar İlçesinde belediyenin hizmetlerinden memnun kalan vatandaşlar toplu olarak Ak Parti’ye katılmaya devam ediyor.

Daha önce HDP’ye destek veren Karacadağ bölgesindeki 1500 nüfuslu  Sakallı Mahallesi sakinleri Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’na teşekkür ederek dev Türk bayrakları eşliğinde düzenlenen törenle Ak Parti rozetlerini taktı.

VATANDAŞLAR YAPILAN HİZMETLERİ ÖVDÜ

1900 rakımlı Karacadağ’ın eteklerinde düzenlenen etkinlikliğe Ak Parti milletvekilleri Mehmet Mehdi Eker, Ebubekir Bal ,Oya Eronat, Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, Ak Parti MKYK Üyesi Alattin Parlak, Ak Parti İl Başkanı Muhammed Şerif Aydın, il ve ilçe yöneticileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Sakallı Mahallesi Muhtarı Hasan Kurt , 20 yılda yapılamayan hizmetlere 27 ayda kavuştuklarını dile getirerek bu yüzden Ak Parti üyesi olmaya karar verdiklerini söyledi.

“AK PARTİ İLE BAĞLAR HİZMETE KAVUŞTU”

Ak Parti Diyarbakır  Milletvekili Mehmet Mehdi Eker, Ak Parti’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde halkın umudu olduğunu ifade ederek 20 yıl boyunca HDP tarafından istismar edilen  Bağlar’ın Ak Partili başkan  Hüseyin Beyoğlu ile hizmet alanına dönüşerek halkın teveccühünü kazandığını söyledi.

Bölge halkının hizmeti Ak Parti ile gördüğünü ve bu durumun sahada net olarak fark edildiğini anlatan Eker, Kürtlere yönelik red, inkar ve asimilasyon politikalarının da Recep Tayyip Erdoğan ve onun liderliğindeki Ak Parti tarafından son bulduğunu kaydetti.

“MİLLETİ EFENDİ, KENDİMİZİ HİZMETKAR EYLEDİK”

27 ayda ilçenin her karışına hizmet götürerek kırsal bölgelerde ulaşım ve alt yapı sorununu ortadan kaldırdıklarını anlatan Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, bu durumun vatandaşlar arasında güven yaratarak desteğe dönüştüğünü ifade etti. Başkan Beyoğlu, şöyle konuştu; ‘Bağlar, 20 yıl boyunca hak ettiği hizmetlerden mahrum bırakılmış hizmetten yoksun kalmıştır. Kadirşinas Bağlar Halkımız hak etmediği bir Bağlar ile karşı karşıyaydı. Bizler AK Parti Ailesi olarak göreve geldiğimiz ilk günden bugüne 20 yılda yapılmayan hizmetleri 27 ay a sığdırarak ilçemizin makus talihini hep birlikte el ele ve dahası gönül gönüle vererek değiştirmeye başladık.

Cumhurbaşkanımız Sayın  Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde  partimizin kuruluş felsefesi ve ilkelerine uygun olarak hiçbir ayrım yapmadan kendimizi hizmetkar milletimizi efendi görerek vatandaşlarımızın hem gönüllerine dokunduk hemde hak ettikleri hizmetleri kazanmaya gayret ettik ve etmeyede devam ediyoruz.

“VATANDAŞIMIZIN YÜKSEK TEVECCÜHÜNÜ KAZANDIK”

Hamd olsun bu süre zarfında alt yapı ve üst yapı almayan hiçbir kırsal bölgemizi bırakmadık. 130 yerleşim yerlerimize 450 km yol kazandırdık. Bugün artık vatandaşlarımız yaz kış demeden huzur içerisinde evlerine gidebilmektedirler. Bu yapılan hizmetler vatandaşlarımızdan büyük teveccüh görmüş olup karşılığında da partimize katılım sağlayarak büyük AK Parti ailesinin daha da büyümesini sağlamışlardır.

Bugün de burada toplanan 1500 nufuslü mahalle sakinlerimiz bizleri bağırlarına basıp bu katılımı göstermişlerdir. Huzurlarınızda her bir vatandaşımıza tek tek teşekkür ederim. Bu vesile ile bu durumun yaratmış olduğu yüksek motivasyonla halkımıza daha fazla hizmet etmek için ilk günkü aşkla ve heyecanla çalışmaya devam edeceğiz.”