BAĞLAR’DA TAHRİP OLAN KALDIRIMLAR YENİLENİYOR

Bağlar Belediyesi, uzun süredir yenilenmeyen veya çeşitli nedenlerle yıpranarak vatandaşların günlük yaşantısını olumsuz yönde etkileyen kaldırım ve ara sokakları yenileyerek modern bir görüntü kazandırmaya devam ediyor. Bağcılar Mahallesi’nde Diyala Parkı ile Mevlana Halit ve Yunus Emre mahallelerindeki yaya geçitlerini yenileyen Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, yeni parke taşları döşeyip konforlu görüntülerle vatandaşların hizmetine sundu.

OLUMSUZ GÖRÜNTÜLER TARİHE KARIŞIYOR

Bağlar’da tahrip olan ve  yaşam alanlarının görüntüsünü bozan kaldırımlar yenilenerek, vatandaşların yaşam kalitesi artırılıyor. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, hizmet programı kapsamında hazırlanan planlama ve vatandaşların şikayeti üzerine son iki buçuk yılda merkezdeki 12 mahallenin tamamında yüzlerce cadde,sokak ,ara sokak ve kaldırım yenilenerek eski olumsuz görüntülerden arındırılıyor. Yaz sıcağına rağmen aralıksız olarak devam eden çalışmalarda Bağcılar Mahallesi Diyala Parkı’nda bozulan parke taşları ve kaldırımlar yenilenerek çevredeki vatandaşların takdirini kazanan bir görüntüye kavuşturuldu. Mevlana Halit ve Yunus Eme mahallelerinde ise uzun yıllardır yenilenmediği için günlük yaşamı olumsuz etkileyen bölgelerde yenileme çalışmaları gerçekleştirildi.

“HİZMET TALEPLERİMİZ ANINDA DEĞERLENDİRİLİYOR”

Daha önce Bağlar’da hiç görmedikleri bir hizmet seferberliği ile karşılaştıklarını belirten vatandaşlar,  Başkan Hüseyin Beyoğlu ve  Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerine teşekkür etti. Mahalle muhtarları da taleplerinin Başkan Beyoğlu tarafından anlık olarak değerlendirildiğini ifade ederek,”Hem vatandaşlarımız hem bizler çok memnunuz” ifadeleriyle memnuniyetlerini dile getirdi. Bu arada kırsalda devam eden hizmet çalışmalarında ise Ekinciler Mahallesi’nde yeni hayata geçirilen bölgelere yeni yollar kazandırılarak ulaşım rahatlatıldı.