BAĞLAR’IN EĞİTİMDEKİ UMUTLARI  SINAVA HAZIR

Bağlar Belediyesi’nin, özel eğitim kurumlarının imkanlarını aratmayan koşullarda hizmet veren ücretsiz eğitim merkezinde TYT ve AYT kurslarına katılan 120 öğrenci, bu hafta sonu yapılacak sınavlarda ter dökecek. Öğrencileri ziyaret ederek sınav için başarı dileğinde bulunan,”Arzuladığınız neticeleri elde ederek  vatana, millete ve ailenize layık noktalara ulaşacağınıza olan inancımız tamdır. Bundan sonraki süreçte de yanınızda olacağız.” ifadelerini kullandı.

Maddi koşulları elverişli olmayan ailelerin çocuklarından oluşan öğrenciler, pandemi sürecine rağmen huzurlu şekilde sınava hazırlandıklarını belirterek sağladığı imkanlar nedeniyle Başkan Beyoğlu’na teşekkür etti.

MADDİ İMKANI OLMAYAN AİLELERİN ÇOCUKLARINA UMUT OLMAYA DEVAM

Bağlar Belediyesi’nin atıl durumdan kurtarıp modern teknik imkanlarla donattığı eğitim merkezinde yine belediyenin sağladığı imkanlarla ücretsiz eğitim alarak üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencilerin hazırlık maratonu tamamlandı, gözler Cumartesi ve  Pazar günü yapılacak TYT ve AYT oturumlarına çevrildi. Deneme sınavlarıyla sınav öncesinde son rötuşleri yapan öğrenciler, eğitim merkezi yönetimi tarafından  hazırlanan çeşitli sosyal aktivitelerle de moral depoluyor.

Göreve geldikten sonra yaptığı ilk icraatlardan biri olan eğitim merkezinde öğrencilerle bir araya gelen Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, tek tek ilgilenerek sohbet etti ve sınav için başarı dileğinde bulundu.

“MÜKEMMEL ŞARTLARDA HAZIRLANDIK” DİYEREK TEŞEKKÜR ETTİLER

Pandemi sürecinin zorluklarına rağmen mükemmele yakın imkanlarla sınava hazırlandıklarını belirten öğrenciler,”Yöneticilerimiz ve öğretmenlerimiz bizi en iyi şekilde hazırladı. Özel okulları aratmayan, hatta onlarda olmayan mükemmel imkanlarla hazırlandık. Başarılı olmamız için her şey yapıldı. Bundan dolayı hem kendimiz hem ailelerimiz adına size çok teşekkür ediyoruz. Sınavda başarılı olarak hayallerimizi gerçekleştirmek ve sizlerin emeğine bu şekilde güzel cevap vermek istiyoruz” ifadelerini kullandılar.

“BU YIL DAHA BÜYÜK BAŞARI BEKLİYORUZ”

İlk yıl olmasına rağmen geçen yıl öğrencilerin üniversite sınavlarına rekor düzeyde başarı elde ettiğini belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, bu yıl çok daha büyük başarı yüzdesi beklediklerini söyledi. Söz konusu eğitim ve çocukların geleceği olunca imkanları seferber etmekten kaçınmadıklarını anlatan Beyoğlu,”Önemli olan sizlerin buraya gelip huzurlu koşullarda sınava hazırlanmasıydı. Şahit olduğunuz üzere her türlü imkanı oluşturduk. Sizler de en güzel şekilde hazırlandınız, emek verdiniz. Sınavda arzuladığınız başarılı sonuçları elde edeceğinize inanıyoruz. Size olan desteğimiz bununla sınırlı olmayacak. Bundan sonraki süreçte de hep sizlerin hem diğer evlatlarımızın yanında olacağınızı bilmenizi istiyorum.” dedi.