Haber Lice

BAŞAK’TAN KUTLU DOĞUM HAFTASI MESAJI

sinan_basak

Nihat İÇLİ

Âlemlere rahmet olarak gönderilen sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’in dünyaya teşriflerinin kutlandığı Kutlu Doğum Haftası çeşitli etkinliklerde kutlanıyor.

Lice ilçe kaymakamı ve Belediye Başkanı Sinan Başak Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı. Başak mesajında; “Alemlere rahmet olarak gönderilen sevgili Peygamber Efendimizin Kutlu Doğumunu idrak etmenin mutluluk ve sevincini yaşıyoruz. 14 asır evvel dünyayı şereflendiren ve insanlığa Allah (C.C)’ın evrensel mesajını getiren ve yüksek ahlakıyla tüm insanlığın örnek abidesi olan peygamberimizi daha iyi anlamak, anlatmak ve onun güzel ahlakı ile ahlaklanmak, tüm insanlığın huzuru için en büyük ihtiyaçtır. Bu yıl , “Hz. Peygamber ve Güven Toplumu ” teması ile kutlanan Kutlu Doğum Haftasının, kalp ile beden arasındaki samimiyet köprüsünü yeniden inşa etmeye vesile olması dileklerimle sevgili Liceliler ve tüm İslam âlemi için hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, saygılarımı sunuyorum” dedi.

KUTLU DOĞUM HAFTASI

Kutlu Doğum Haftası, Süleyman Hayri Bolay’ın teklifi ile Türkiye Diyanet Vakfı tarafından 1989 yılında başlatılan, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından da desteklenerek sadece Türkiye’de resmiyet kazandırılarak her yıl farklı gündem ile Hz.Muhammed’in (SAV) anlatılmasının amaçlandığı ve doğum gününün miladi takvime göre 20 Nisan kabul edilerek kutlandığı ifade edilen bir etkinlik haftasıdır. Etkinlik son yıllarda 14-20 Nisan tarihleri arasında yapılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir