BAŞARILI GIDA DENETİMLERİ ÜLKE GÜNDEMİNDE

AK Partili Bağlar Belediyesi tarafından son zamanlarda gıda stokçuluğu ve fiyat fırsatçılığına karşı başarıyla gerçekleştirilen denetimler ülke gündemine oturarak basında ve sosyal medyada gündem oldu.

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu,”Biz belediyeciliği alt yapı ve üst yapı hizmetlerinden ibaret görmüyoruz. Nerede vatandaşımızı huzursuz eden ve mağduriyete neden olan sorun varsa biz onu çözmeyi mesuliyet olarak kabul ediyoruz ” değerlendirmesinde bulundu.

BASINDA VE SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

Vatandaşın hem canını hem cebini yakarak huzursuzluğa yol açan gıda ürünlerindeki stokçuluk ve fırsatçılığa göz açtırmayan Bağlar Belediyesi, oluşturduğu denetim ekipleriyle yerel ve  zincir marketler ile  toptan satış yapan işyerlerine yönelik amansız bir mücadele yürütüyor.

Önce ayçiçek yağı, ardında şekere yönelik baskın ve operasyonlarla ses getiren belediyenin bu alandaki mücadelesi yerel ve ulusal basının gündemine oturarak sosyal medyada ses getirdi.

Bir çok önemli gazeteci, siyasetçi, tanınmış kişi ve vatandaş yapılan başarılı çalışmaları takdir ederek gıda fırsatçılığına karşı verilen mücadele için emsal gösterdi. Ülkenin her yerinde bu çalışmalardan övgü ile söz edildi.

“BELEDİYECİLİK, HER ALANDA HALKA KARŞI SORUMLU OLMAKTIR”

Kimsenin canını acıtmak niyetinde olmadıklarını ancak vatandaşın cebine göz dikerek toplumsal huzursuzluk meydana getirmeyi amaç edenlerin gözyaşına bakmayacaklarının altını çizen Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu,”Fırsatçılık yapmak hem kanunen suç hem de ahlaksızlıktır, vicdansızlıktır..Vatandaşımı kim mağdur ederse biz de ona karşı yasaların tanıdığı yetkiyi sonuna kadar kullanmaktan çekinmeyiz. Gelen tüm ihbar ve şikayetleri değerlendiriyoruz. Rapor ve tutanakla Ticaret İl Müdürlüğü’ne iletiyoruz. Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğindeki belediyecilik anlayışımızda sadece alt yapı ve üst yapı yapmak yok. Bizim için belediyecilik, nerede ne sorun varsa üzerine gidip milletimizin huzurunu ve menfaatlerini korumaktır” dedi.