BAŞKAN BEYOĞLU, MANZARASI İLE BÜYÜLEYEN TARİHİ BOŞAT KALESİ’NDE

Diyarbakır’ın Silvan ilçesine bağlı Boyunlu Mahallesi’nde bulunan ve 8 bin yıllık geçmişi olduğu tahmin edilen Boşat Kalesi, doğal güzelliği ve büyüleyen manzarası ile yer yüzü cenneti havasını yaşatıyor.

Ak Parti İl Başkanlığı’nın ilçe ziyareti kapsamında Boyunlu Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya gelerek sorun ve taleplerini dinleyen Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, daha sonra tarihi kaleye çıkarak kalenin tarihi hakkında bilgi alarak vatandaşlarla birlikte bir süre eşsiz manzarayı seyretti.

“Cumhurbaşkanımızın Liderliğinde Yürütülen Mücadele İle Bölgeye Huzur Geldi “

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde yürütülen mücadele ile bölgeye huzur geldiğini belirten Beyoğlu,”Daha önce terör belasından dolayı insanımız malesef bu doğal güzelliklerin tadını çıkaramıyordu. Bugün hamd olsun bölgede huzur ortamı tesis edilmiştir. Bu vesile ile tarihi ve doğal güzellikleri görebiliyoruz. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ilgili kurumların koordinasyonu ve güvenlik güçlerimizin kahramanca mücadelesiyle bölgenin her karışına huzur geldi.

Ülkemiz yer yüzü cenneti gibi. Bölgemizin her yanı da bu yapılarla doludur. Tarihi kalenin manzarası çok güzel. Etkilenmemek mümkün değil ” yorumunu yaptı.