BAŞKAN BEYOĞLU’NDAN EVLAT NÖBETİNDEKİ ANNELERE KARANFİL

Üç yıldan bu yana HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde eylem yapan ailelerin mücadelesine destek veren Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde eşi Dürdane Beyoğlu ile birlikte evlat nöbetindeki annelerle bir araya gelerek karanfil hediye etti.

“40 yıldır kardeşi kardeşe düşman eden, sözde Kürtleri savunduğunu iddia edip Kürtlerin kanını döken ve evlatlarını ellerinden alan örgüte karşı dünyaya örnek olacak bir mücadele ortaya koyuyorsunuz. Tarih bir gün bunu destan olarak yazacak, sizlerde bu mücadelenin kahraman anne ve babaları olarak anılacaksınız. Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde devletimiz ve bizler sonuna kadar yanınızdayız ” diye konuştu.

Başkan Beyoğlu ve Eşi Dürdane Beyoğlu ,evlat nöbetinin devam ettiği bölgede görev yapan kadın polis memurları ve kadın sağlık çalışanlarına da karanfil hediye ederek 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nu tebrik etti.

Belediyenin Kadın Çalışanları Unutulmadı

Başkan Beyoğlu, eşi Dürdane Beyoğlu ile birlikte belediyenin kadın çalışanları için düzenlenen etkinliğe de katılarak günün anısına hediyeler takdim etti, belediyenin hizmetlerindeki katkılarından dolayı teşekkür etti.