BAŞKANIN GÖNÜL DİLİ RUHSATLANDIRMA BAŞARISINI KATLADI

AK Partili Belediye Başkanı  Hüseyin Beyoğlu’nun geleneksel hale getirdiği ziyaret ve buluşmalar ilçedeki esnafın üzerinde olumlu etki yaparak Bağlar Belediyesi’ni ruhsatlandırma başarısında zirveye taşıdı.

Katı bir tutum sergilemek yerine diyaloğ ve ikna yolunu tercih etmelerinin farklı sektörlerdeki esnaf ve tüccar kesimini  belediyeye yakınlaştırdığını anlatan Başkan Beyoğlu,”Bu başarının sırrı kullandığımız gönül dilidir. Zorlaştıran değil, kolaylaştıran bir tutum sergileyince esnafımızın hem ruhsat sorununu çözüyoruz, hem de gönüllerini kazanıyoruz.” dedi.

Kayıtdışı Esnafa Tanınan Kolaylıklar Sorunu Çözdü

Bağlar Belediyesi, kayıtdışı ekonomi ile mücadelede elde ettiği başarı ile öne çıktı. İlçede uzun yıllardır kayıtdışı olarak çalışan esnaf ve işletmelere yönelik başlatılan çalışmada yüzde 80’i aşan rekor bir başarı sağlanırken, bu tablo hem esnaf ve tüccar kesimini hem de belediye yönetimini memnun ederek örnek bir tablo olarak gösterildi.

Daha önce bir çok kurum üzerinden yürüyen işlemleri tek çatı altında birleştirerek esnafı bezdiren bürokratik zorlukları ortadan kaldıran belediye yönetimi, aynı zamanda maddi konularda sağladığı kolaylıklarla da dikkat çekti. En büyük etken ise Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun esnaf kesimlerini ziyaret ederek kullandığı diyalog ve ikna dili oldu.

“Karşılıklı İyi Niyet Ve Gönül Dili Bizi Zirveye Taşıdı”

Esnafın belediyeden, belediyenin de esnaftan beklentileri olduğunun altını çizen Beyoğlu, karşılıklı iyi niyet ve gönül dilini kullanmaları sonucu ilçe tarihinin bu anlamda en büyük başarısına ulaştıklarını söyledi. Beyoğlu,”Esnafımız bizden hizmet bekliyor. Çünkü uzun yıllar ihmal edilmemiş, seçimden seçime hatırlanmış. Biz bu tabuyu beraber yıktık. Haftanın her günü ayaklarına kadar gidiyoruz, bekledikleri tüm hizmetleri ayrım ve mazeret gözetmeden yerine getiriyoruz. Katı kurallar uygulamak yerine çözüm odaklı hareket ederek gönül dilini kullanıyoruz. Bu durumun meydana getirdiği memnuniyet ve bizim sağlamış olduğumuz kolaylıklar neticesinde büyük başarı elde ettik. Ticari bir bakış açımız yok. Biz istiyoruz ki esnafımız kazansın, güçlensin ve yaşasın. Bununla beraber kayıtlı hale gelsin, vergisini versin. Kayıtdışı ekonomi ile mücadelede bizi ilçe olarak zirveye taşıyan tüm esnaflarımıza şükranlarımı sunuyorum. Bu makamlar hizmet makamlarıdır, halk varsa biz varız.” diye konuştu.