“BELEDİYE, MAZARET ÜRETMEDEN HİZMET YAPIYOR”

AK Partili Bağlar Belediyesi, geride kalmak üzere olan 2021 yılında ilçe merkezinde 37 kilometreye karşılık gelen 57  bin ton asfaltlama hizmeti gerçekleştirerek cadde ve sokakları yeniledi. Kırsalda ise bir yıl içerisinde 65 kilometreyi bulan yeni yollar kazandırdı.

Belediye hizmetleriyle ilçenin yıllar sonra çehresinin değiştiğini ifade eden mahalle muhtarları,”Ne talebimiz olursa hiçbir mazeret üretilmeden yerine getiriliyor. Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, halktan biri gibi davranarak hem hizmet ediyor, hem vatandaşların ihtiyaçlarını karşılıyor.” Diyerek memnuniyetlerini dile getirdi.

Bağlar Belediyesi, 2021 yılı içerisinde hem merkez hem kırsalda hizmetler gerçekleştirerek ilçenin çehresini değiştirmeye devam etti. 36 mahalle ve 92 mezradan oluşan 128 kırsal yerleşim yerine 65 kilometre tutarında yeni yollar kazandırılarak ulaşım sorunu çözülürken,menfez köprü ve beton boru çalışmalarıyla da geçmiş yıllarda yaşanan sıkıntılar ortadan kaldırıldı.

İlçe merkezinde ise 12 mahallede 37 kilometreye karşılık gelen 57 bin ton asfaltlama çalışması yapılarak yollar elverişli hale getirilirken, parke taşı ve kaldırım yenileme çalışmalarıyla da yaşam alanları güzelleştirildi.

Bağlar’daki merkez ve kırsal mahalle muhtarları yapılan hizmetler ile Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun uyguladığı gönül ve sosyal belediyeciliği değerlendirdi.

MUHTARLARDAN YAPILAN HİZMETLERE ÖVGÜ

Yunus Emre Mahalle Muhtarı Mehmet Emin Taşar, hizmetle ilgili tüm taleplerin zaman kaybedilmeden yerine getirilmesinin belediyeye ve  başkana karşı güven oluşturduğunu ifade ederek,”Caddelerimiz asfaltlandı. Yollarımız yenilendi ve güzelleştirildi. Başkanla randevusuz olarak istediğimiz vakit hiçbir engel olmadan görüşebiliyoruz. Zor durumdaki vatandaşların ihtiyaçlarını karşılıyor. Her şeyden önemlisi günün her saatinde halkın içerisinde, herkesi dinliyor. Memnun değiliz dersek vicdansızlık olur. İnşallah daha güzel hizmetlere imza atar.” ifadelerini kullandı.

Kırsaldaki tek kadın muhtar olan Ağaçgeçidi Mahallesi’nin muhtarı Songül Doğan ise,”Bağlar Belediyesi mahallemize ciddi hizmetler yapıldı. Yollarımız yenilendi, yeni yollar yapıldı. Ekipler çok iyi çalışıyor. Bazı taleplerimiz daha var, inşallah bunlar da 2022 yılında yerine getirilecek. Hüseyin Başkan köyümüze geldi, bütün vatandaşları dinledi. Telefonu herkeste var, isteyen herkes rahatlıkla ulaşabiliyor. Biz muhtar olarak zaten ne zaman istesek gidip kendisine sorunlarımızı anlatabiliyoruz. Bir belediye başkanının yapması gereken her şeyi fazlasıyla yapıyor.” şeklinde görüşlerini dile getirdi.

“BAŞKAN, SAMİMİYET VE TEVAZU İLE HERKESE DOKUNUYOR”

Gömmetaş Mahalle Muhtarı İsmet Demirkol, Bağlar Belediyesi’nin devlet kurumlarında klasik hale gelen bürokratik engel ve işlemleri ortadan kaldırarak herkesin rahatlıkla hizmet alabileceği bir anlayışı hakim kıldığını kaydetti. Demirkol,”Bizim için önemli olan hizmet yapılmasıdır. Bağlar Belediyesi ekipleri bu noktada çok iyi çalışıyor. Belediye başkanımız üzerine düşeni fazlasıyla yerine getiriyor. Günün her saatinde kendisine ulaşarak derdimizi anlatabiliyoruz. Verdiği talimatlarla çok kısa zamanda çözüm üretiyor. Tabi bazı sorunlarımız daha var. Bunları da 2022 yılında çözeceğini söyledi. Biz kendisine güveniyoruz.” dedi.

 Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun hem hizmet ettiğini, hem de ihtiyaç sahibi vatandaşlara sahip çıktığının altını çizen 5 Nisan Mahalle Muhtarı Mehmet Karahan,”Mahallemizin cadde ve sokakları uzun yıllar sonra asfaltlandı. Bozuk olan kaldırım ve ara sokaklar yenilendi. Bana göre en önemlisi Hüseyin başkanın ortaya koyduğu sosyal belediyeciliktir. Mahallede neredeyse ziyaret etmediği, gönlüne dokunmadığı insan yok. İhtiyaç sahiplerini eşi Dürdane hanımla beraber ziyaret ederek destek oluyor. Kimin ne ihtiyacı varsa karşılıyor. Diğer kurumlarla iletişime geçerek hasta ve yaşlılardan yetimlere kadar herkese yardım eli uzatıyor. Bu anlattıklarımın hepsine ben şahidim.” Sözleriyle memnuniyetini aktardı.