BELEDİYEDEN ÜCRETSİZ BİR HİZMET DAHA

arac

Vedat TÜTÜ

Lice Belediyesine kayyum olarak atandığı günden beri Lice ilçesinde çeşitli faaliyetler yürüten Belediye Başkanı Sinan Başak yeni bir hizmete daha imza attı.

Lice Belediyesi ücretsiz hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. İlçe merkezinde hizmete giren ücretsiz Hastane Nakil Aracı ile özellikle hasta, yaşlı ve engelli vatandaşlar başta olmak üzere tüm vatandaşlara semtlerinden hastaneye, hastaneden de semtlerine nakil hizmeti verilmeye başlandı.

Tamamen ücretsiz olarak verilecek hizmetten tüm vatandaşların en iyi şekilde faydalanabilmesi için ilçenin belirli yerlerinde tespit edilen hareket noktalarından servis araçlarına binmeleri yeterli olacak. Hafta içi her gün Saat:08.00 ile 17.00 arasında hastaneye gitmesi gereken vatandaşları belirlenen noktalardan alacak olan servis aracı, varış noktası olan hastaneye ulaştıktan sonra buradan şehir merkezine ve semtlerine gidecek hasta vatandaşları alarak ring servisine devam edecek.

Lice Kaymakamı ve Belediye başkanı Sinan Başak konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Görevi devraldığım ilk gün Liceli hemşerilerimin hizmetin en iyisine layık olduğunu ifade etmiştim. İşte bu gaye ile başladığımız çalışmalar kapsamında tüm kesimlerden vatandaşlarımızın semtlerinden hastaneye ve hastaneden semtlerine ulaşım konusunda ciddi bir mağduriyet yaşadıklarını tespit ettik. Sevgili Licelilerin bu mağduriyetlerinin giderilmesi amacı ile hem konforlu hem de ücretsiz olan bu hizmeti sunmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Tüm Liceli hemşerilerime hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Deneme seferlerine başlayan servis aracının en verimli şekilde çalışabilmesi için hareket saatleri ve durakları, ihtiyaca göre tespit edildikten sonra en kısa zamanda belediyenin resmi internet sayfasından ve Facebook sayfasından duyurulacağının vurgulandığı hizmet, ayrıca tüm vatandaşların rahatlıkla görebileceği noktalardan da ilan edileceği belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir