Belediye’den Ücretsiz Mesleki Yeterlilik belgesi

Lice Belediyesi, İnşaat, Kaynakçılık ve Ormancılık sınıfına giren meslek gruplarında çalışan kişileri ücretsiz olarak ‘Mesleki Yeterlilik Belgesi’ sahibi yapıyor. Belgelendirme firması yetkililerinin düzenlediği bağımsız sınavı geçen kişiler, Avrupa Birliği’nin kabul ettiği ‘Mesleki Yeterlilik Belgesi’ almaya hak kazanıyorlar. Lice Belediyesi, ücretsiz mesleki yeterlilik kursları düzenliyor.

‘MESLEKİ YETERLİLİĞİNİ’ İSPATLAMIŞ OLUYORLAR

İnşaat, Kaynakçılık ve Ormancılık sınıfına giren meslek gruplarında çalışan kişiler, sınavı başarıyla tamamlamaları halinde Avrupa Birliği’nin kabul ettiği ‘Mesleki Yeterlilik Belgesi’ almaya hak kazanıyorlar. Bu sayede çalışanlar ‘mesleki yeterliliğini’ de resmi olarak ispatlamış oluyorlar.

“LİCE’DE BELGESİZ ÇALIŞANIN KALMAMASINI HEDEFLİYORUZ”

Düzenlenen Mesleki Yeterlilik Belgelendirmesi sınavı ile ilgili bilgi veren yetkililer, Lice’de belgesi olmayan çalışan bırakmayacaklarını söyledi. “Lice Belediyesi olarak Lice’de çalışan tüm çalışanlarımızın yaptıkları işlerde yetkin olduklarını biliyoruz ama bunu bilmek yeterli değil. Şimdi bu çalışanlarımızı belediyemizin öncülüğünde gerçekleştireceğimiz sınavlarla belgeli hale getireceğiz.

İŞTE İLAN METNİ

Değerli Vatandaşlarımız;

Belediyemiz tarafından yetkili eğitim firması ile yapılan protokol gereği vatandaşlarımıza ücretsiz olarak verilen MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ ile ilgili eğitimlerimiz başlamıştır.

Yasal düzenleme gereği birkaç yıl içinde özellikle İnşaat, Kaynakçılık ve Ormancılık sektöründe çalışan işçiler için zorunlu hale getirilecek olan bu belge, halen birçok firma tarafından ücretli olarak verilmektedir.

1 gün sürecek bu eğitim, İnşaat, Kaynakçılık ve Ormancılık sektöründe çalışan vatandaşlarımız için kolay bulunmayacak bir fırsattır.

Yasal zorunluluk başladığında yüksek ücretlerle alınabilecek bu eğitim fırsatı tüm vatandaşlarımıza açık olup başvuru süresi kısıtlıdır.