BEŞİR DERNEĞİ YENİ YERİNDE YARDIMLARINA DEVAM EDİYOR

Beşir Derneği, ihtiyaç sahibi ailelere yaptığı yardımlarını sürdürüyor.

Birçok ülkede faaliyet yürüten ve mazlumun sesi olmaya devam eden Beşir Derneği Diyarbakır şubesi, ihtiyaç sahibi ailelere yaptığı yardımlarını yeni yerinde yapmaya başladı.

Daha önceden Kayapınar ilçesinde faaliyet yürüten Beşir Derneği, yeni taşındığı Bağlar ilçesi Cezaevi semtindeki yerinde yüzlerce aileye başta gıda kolisi olmak üzere ihtiyaç malzemelerini dağıtarak yardımlarına kaldığı yerden devam etti.

Dernek Başkanı Yusuf Birsin yaptığı açıklamada; “Beşir Derneği her ay periyodik olarak yardımlarını sürdürüyor. Kasım ve Aralık ayında yardımlarını her aileye 4 er adet gıda kumanyası kırmızı et ve kışlık çocuk botu olmak üzere yaklaşık 240 adet gıda kumanyası 2 kilo kırmızı et 60 çocuk botu dağıtarak bu ayki yardımlarını tamamlamıştır. Allah hayır sahiplerinden razı olsun. Peygamber Efendimiz (SAV) bir hadisi şerifte buyurur ki; Hayra vesile olan hayrı yapmış gibidir.’ Beşir Derneği olarak bizler de hayra vesileyiz. Yani Veren El İle Alan El arasında köprü vazifesi görüyoruz. Dolayısıyla hayır sahipleri bizlere ne kadar çok destek verirse bizlerde inşallah Diyarbakır’ımızın fakirine, fukarasına, yetimine ve öksüzüne daha fazla destek veririz” dedi.