Beyoğlu: “Bu imkânlar milletindir”

2019, 2020 ve 2021 yıllarında çoğunluğu çocukların oluşturduğu 60 binden fazla ihtiyaç sahibine giysi desteğinde bulunarak bu alanda rekora koşan Bağlar Belediyesi, iyilik serüvenini yeni yılda da sürdürüyor. Aralarında yetim ve öksüzlerin de bulunduğu 30 çocuğa kışlık giysi takdiminde bulunan Başkan Hüseyin Beyoğlu’nun gönül ve  sosyal belediyecilik gayretlerini öven bir annenin,”Allah seni başımızdan eksik etmesin. Çocuklarımızı güldürdün, bizi sevindirdin. Biz senden razıyız” sözleri duygulu anlar yaşanmasına neden oldu.  AK Partili Başkan Beyoğlu, “Bu imkânları oluşturan devletimiz,  Cumhurbaşkanımız ve milletimizdir. Allah kendilerine zeval vermesin” ifadelerini kulandı.

TAKDİR TOPLAYAN İYİLİK HAREKETİNE YENİ YILDA DEVAM

Diyarbakır’ın en kalabalık ilçesi Bağlar’da ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik olarak belediye tarafından üç yıl önce başlatılan iyilik hareketi devam ediyor. Sosyal dayanışma ruhunu güçlendirmek üzere Bağlar Belediyesi’nce hayırseverlerin desteğiyle temin edilen giysiler, maddi durumu iyi olmadığı tespit edilen vatandaşların ihtiyaç önceliklerine göre belirlenerek belediyeye ait mağaza aracılığıyla ulaştırılıyor. Halk arasında takdir toplayan son üç yıldaki bu çalışmalar yeni yılda da devam ediyor. Maddi durumu iyi olmadığı tespit edilen 30 çocuğu, Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu kendi elleriyle kışlık giysilerini takdim ederek sevindirdi.

“BU KUTLU SEFERBERLİĞE TÜM GÜCÜMÜZLE DEVAM EDECEĞİZ”

Elbise dağıtım töreninde duygu dolu anlar yaşandı. 6 yetim çocuğun annesi olduğunu belirten bir anne, bugüne kadar çocukların ihtiyaçlarıyla ilgili tüm taleplerin yerine getirildiğini ifade ederek Başkan Beyoğlu’na anlamlı sözlerle teşekkür etti. Bu sözler karşısında duygulanan ve teşekkür eden Başkan Beyoğlu,”Bu çocukların ihtiyacını karşılamak, ailelerin derdiyle dertlenmek bizim görevimizdir. Bize bu olanakları sağlayan Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki güçlü ve mazlumdan yana olan sosyal devlet anlayışı, bu gücü veren aziz milletimizdir. Allah’a binlerce kez hamd olsun ki bu imkanları milletimizin evlatlarının mutluluğu için değerlendiriyoruz. 30 evladımızın daha ihtiyacını karşılamaya vesile olduk. Rabbim sağlık, sıhhat ve imkan nasip ettiği takdirde bu kutlu seferberliğe devam edeceğiz.” şeklinde değerlendirmelerde bulundu.