Beyoğlu: “Vatanımızı İşgal Etmek İsteyen Zihniyet Bozguna Uğratıldı”

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu,30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99.yılı nedeniyle mesaj yayınladı. Başkan Beyoğlu mesajında; bir asır önce ülkemizi işgal eden emperyalist güçlere karşı milletimizin verdiği kahramanca mücadeleye dikkat çekti.

Başkan Beyoğlu açıklamasında, “Tarih boyunca hür yaşamış milletimizi esaret altına almak isteyen haçlı zihniyeti ve emperyalist güçlere karşı zor koşullarda tek vücut olan aziz milletimiz gösterdiği sarsılmaz azim ve kararlılığı ile eşsiz bir zafer elde etmiştir.

Tarihi başarılarla dolu olan milletimiz bu zaferle tüm mazlum halklara örnek teşkil edecek biçimde emperyalist anlayışa unutulmayacak bir ders vermiş olup hiçbir koşulda bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini dünya haykırmıştır.

Tarihin birçok evresinde olduğu gibi gün de ülkemizin bölünmez bütünlüğüne, birliğine ve dirliğine yönelik hain saldırılara karşı, aziz milletimiz, geçmişten aldığı ilhamla, milli birlik ve beraberlik şuuru içinde, hür ve bağımsız yaşama idealleri uğruna dimdik ayakta kalmaya devam edecektir.

Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal mücadelemizin kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve veren aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, Zafer Bayramı’mızın 99.yılını en kalbi duygularımla kutluyorum” İfadelerine yer verdi.

BELEDİYE BİNALARINA BAYRAKLAR ASILDI

Bu arada Bağlar Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle belediyeye ait hizmet binalarını Türk bayraklarıyla donattı.