Bilgievi öğrencilerinin mezuniyet coşkusu

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Bilgievi’nde eğitimlerini tamamlayan öğrenciler mezuniyet heyecanını yaşadı. 

Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığına bağlı Bilgievlerinde eğitimlerini tamamlayan 8. sınıf öğrencileri mezun oldu. 

Merkez, Selahaddin Eyyubi, Bismil Aziz Sancar ve Hani Gürbüz Bilgievlerinde düzenlenen mezuniyet törenleri coşkulu anlara sahne oldu.

Mezuniyet törenlerinde; müzik, halk oyunları, erbane, tiyatro ve daha birçok kulüp öğrencilerinin yer aldığı gösteriler izleyenlerin beğenilerini topladı. 

Müzik Kulübü öğrencileri,halk yörelerinden türkülerle güne renk katarken; halk oyunları kulüp öğrencileri de Anadolu’nun çeşitli yörelerindeki oyunları oynadı. Öğrenciler; bağlama ve erbane ile Kulüp eğitmenleri eşliğinde hünerlerini sergiledi. 

Etkinlikte, Bilgievindeki anılarının yer aldığı slayt gösteri öğrencileri hem duygulandırdı hem de mutlu etti. Programların sonunda öğrenciler; başarı belgelerini eğitmenlerin elinden aldı. 

Öğretmenleri, aileleri, yakınları ve arkadaşlarıyla mezuniyet törenlerini kutlayan öğrenciler; hep beraber keplerini havaya atarak mezun olmanın mutluluğunu yaşadı.