BUBYO’da Eray Erten ‘Never Give Up’ konferansı verdi

Balıkesir Üniversitesi Burhaniye Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu (BUBYO) Girişimcilik Kulübü tarafından düzenlenen ‘NEVER GIVE UP’ etkinliğine, panelist olarak; Türkiye’nin genç girişimcilerinden 4B Mühendislik CEO’su Eray Erten katıldı.

BUBYO öğrencilerinin yoğun katılımıyla gerçekleştirilen konferansı, Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. M. Oğuzhan İLBAN, Yönetim Kurulu ve BUBYO Akademik ve İdari personeli ilgiyle takip etti. CEO Erten; 4B Mühendislikle ürettikleri 3D printer ve scannerlar ile globalleşen dünya pazarına nasıl giriş yaptıklarını ve pazarda nasıl tutunduklarını anlatan mizansenlerle dolu hikayesini paylaştı. Kendisine ilham kaynağı olan Ulu Önder M. Kemal Atatürk’ün ‘Yalnız tek bir şeye ihtiyacımız var. Çalışkan Olmak.’ sözüyle yola başladığını aktaran Erten, projesine Amerika Birleşik Devletlerinde kar amacı gütmeyen, inovatif projelere destek sağlayan bir platform olan ’Kickstarter’ platformundan destek alarak başladığını ve bugün ürettikleri 3D yazıcıları ABD ve birçok Avrupa ülkesine nasıl ihraç ettiklerini aktardı.

Gelişen bu süreçte Türkiye’de de birçok TV programına, şirkete projeler yaparak ünlü isimlerle birlikte çalıştığını katılımcılara aktardı. Önümüzdeki yıllarda Gastronomi alanında yeni bir projenin de müjdesini vermeyi ihmal etmedi.  Uzun yıllardır BUBYO’da konferanslar veren Erten’in konuşmasının sonunda katılımları için bir kez daha teşekkürlerini aktaran BUBYO Müdürü İLBAN, BUBYO’dan genç girişimcilerin çıkacağına inandığı ve BUBYO ruhunun sektörel olarak da yaşatılacağını ifade etti. Konuşmasını ‘Bugün önemli bir gün. 24 Kasım Öğretmenler günü. Bugün burada toplanmışken sizlerin de huzurunda Başta Baş Öğretmen M. Kemal Atatürk olmak üzere, tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum. Öğrencilerimizin pandemi koşullarını da dikkate alarak yoğun katılımını gördük çok mutlu olduk, öğrenci arkadaşlarımı da gösterdikleri özveriden dolayı kutluyorum.  Bugünkü etkinlikte gördük ki BUBYO öğrencileri kariyer hedeflerini bu konferanslarla pekiştiriyor. Sevgili Eray Erten’in yaşamış olduğu zorluklardan yılmayarak dünyada memleketimiz adına büyük işler başarmış olduğunu ifade etmesinin, öğrencilerimiz tarafından benimsendiğini gördük. Bu verilen mesajların öğrencilerim tarafından bu denli doğru algılanıyor olması benim için en büyük mutluluklardan birisi. Sevgili Eray Erten’i uzun yıllardır tanıyor, ilgiyle ve keyifle takip ediyorum. Yeni projesine hem şahsım hem de BUBYO olarak elimizden gelen desteği de vereceğiz. Bu ve benzeri organizasyonlarımız da devam edecek.’ Şeklinde sonlandıran İLBAN, panelistlere BUBYO atkısı, Balıkesir Üniversitesini tanıtıcı birçok hediye ve çiçek takdim etti.