Can dostlar unutulmadı

Mart ayında yağan yoğun kar yağışı nedeniyle sokak hayvanlarına mama bırakıldı.

Diyarbakır’ın Lice İlçesi’nde yağan yoğun kar yağışı nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları unutulmadı. Lice Belediyesi belli noktalara mama bıraktı.

Belediye ekipleri ilçede belli noktalara sokak hayvanlarının beslenmeleri için mama bırakıyor.

Lice Belediyesine bağlı ekipler, mart ayında yağan kar nedeniyle sokak hayvanlarına yönelik besleme faaliyetlerini daha önce belli noktalarda yaptırdığı mama kaplarına mama ve su bırakarak sahip çıkmaya devam ediyor.

Özellikle soğuk havalarda sokaktaki kedi ve köpekler için ilçenin çeşitli noktalarında bulunan besleme noktalarına mama bırakan ekipler soğuk hava ve kar yağışından dolayı yiyecek bulmakta zorlanan kuşlar içinde parklardaki çeşitli noktalara buğday bırakıyor.

Lice Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Muhammed Evlice, soğuk hava şartlarında yaşamları zorlaşan sokak hayvanları için alınacak küçük önlemlerle hayatlarını kurtarmanın mümkün olduğunu belirterek, “Başta sokak hayvanları olmak üzere tüm hayvan dostlarımızın, bu soğuk günlerde aç ve susuz kalmamaları için tüm vatandaşlarımızın da hassasiyet göstermelerini istiyoruz. Ekiplerimiz sürdürülen çalışmalar sırasında sokak hayvanlarına mama bırakarak bu zor günlerde can dostlarımızı besleyerek hayata tutunmalarına vesile oluyorlar. Lice Belediyesi olarak yoğun kar yağışı ve havaların soğuması nedeniyle hazırladığımız alanlarda mama bırakmaya devam ediyoruz. Bir kap mama, bir kap su ile siz de sokak hayvanlarına destek olabilirsiniz” diye konuştu.