Çanakkale Şehitleri Törenle Anıldı

Lice ilçesinde 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Programı düzenlendi.

Tarihimiz ve dünya tarihinin dönüm noktalarından biri olan şanlı Çanakkale Zaferimizin 107. Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü münasebetiyle Kaymakamlık Konferans Salonunda program düzenlendi.

18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Deniz Zaferinin 107. yıl dönümü tüm Türkiye’de olduğu gibi Lice ilçesinde de yapılan etkinlik kapsamında törenle anıldılar.

Anma töreni programı Lice hükümet konağının önünde bulunan Atatürk büstüne çelenklerin bırakılmasıyla başladı. Ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam eden tören yoğun kar yağışı nedeniyle Kaymakamlık Konferans salonunda düzenlenen etkinlik ile devam etti.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından, 18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi ile ilgili hazırlanan videonun sunumu, öğrenciler tarafından hazırlanan şiirlerin okunması, oratoryom gösteriminin sunulması törene renk katarken, öğrenciler tarafından hazırlanan tiyatro gösterimi  ve Çanakkale Türkülerinin okunması ise gündeme damgasını vurdu.

Lice İlçe kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Evlice paylaştığı mesajda, “Bu Toprakları bize mukaddes bir vatan olarak emanet eden tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.” denildi.

Anma töreni okunan Kur’an-ı Kerim ile Çanakkale’de vatan için şehit düşen Aziz Şehitlerin ruhları için Mevlid-i Şerifin okutulmasıyla son buldu.

18 Mart Çanakkale Zaferi Ve Şehitleri Anma Günü Programına Lice ilçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Muhammed Evlice, Protokol üyeleri, kurum amirleri, okul idarecileri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.