Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı ilanı yayımlandı! Başvurular başladı..

Çarşı Ve Mahalle Bekçisi Alımı Ilanı Yayımlandı! Başvurular Başladı.. Emniyet Genel Müdürlüğüne 3 bin bekçi alımı için kadro ihdası yapıldı. Bu kadro ihdası Resmi Gazete’de yayımlandı. Yayımlanan kadro ihdasından sonra Polis Akademisi Başkanlığı tarafından ilanın yayımlanması bekleniyor.

Türkiye İş Kurumu tarafından Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı ilanı yayımlandı. Bu ilanlarda 3 il için bekçi alımı yapılacağı ifade edildi. Söz konusu alımlar İstanbul, Kocaeli ve Bilecik illeri için yapılacak ve özel sektör bekçi alımı yapılacak.

DETAYLAR

Söz konusu bekçi alımı için başvurular da İŞKUR üzerinden yapılacağı belirtildi ve e-Devlet şifreleri ile giriş yaparak başvuru işlemlerini gerçekleştirilebileceği belirtilirken en aşağıda paylaştığımız link üzerinden açılan sayfada ilanların detayları görüntülenebilecek. Burada özgeçmiş oluşturmak sureti ile başvurular gerçekleştirilebilecek.

ARANAN GENEL ŞARTLAR

Ayrıca bu ilanlara başvuru yapacak olan adaylarda bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlara haiz olmayan adayların başvurularının kabul edilmeyeceği belirtildi. Genel şartlara haiz olan adayların ilanlara göre belirlenen özel şartlara haiz olması gerekiyor. Bunun yanı sıra adaylarda aranan genel şartlar ise şöyle ifade edildi:

T.C. Vatandaşı olmak,

İlköğretim, Lise, önlisans ve lisans mezunu olmak yurt dışı okullardan mezun olanların denklik belgesine sahip olmaları,

18 yaşını tamamlamış olmak,

Fiziki şartlarda erkeklerde ve bayanlarda herhangi bir sıkıntı çıkartacak engele sahip olmaması (Engelli adaylar için gerekli şartlar ilan detaylarında belirtilmiştir)

Adayların sağlık yönetmeliği şartlarını taşımları, silah taşımaya engel bir durumun olmaması, herhangi bir yüz kızartıcı suçtan ceza almamış olmaları. Başvuruda bulunulacak il içerisinde ikamet ediyor olmak.

BAŞVURU DETAYLARI

Konu ile ilgili olarak ilanlara başvuru yapacak olan adayların aşağıdaki link üzerinden açılan sayfada yukarı bölümde yazan ‘e-Devlet’ ile giriş kısmından şifreleri ile giriş yaparak başvurularını gerçekleştirebilecekleri bildirildi.