Çermik Kaplıcaları yeniden kapılarını açtı

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin termal turizm merkezlerinden Çermik ilçesindeki Melike Belkıs Kaplıcaları, Kovid-19 normalleşme süreciyle yeniden kapılarını açtı.

Son dönemlerde yenilenen tesisleriyle dikkati çeken Çermik Melike Belkıs Kaplıcaları, ülkenin her yerinden binlerce kişiyi ağırlıyor .Bölgede romatizma ve cilt hastalıkları başta olmak üzere birçok hastalığa iyi geldi tespit edilen Çermik Melike Belkıs  Kaplıcaları, yılın 4 mevsimi “şifa” arayanların gözde adresleri arasında yer alıyor.Kovid-19 salgını nedeniyle kapalı olan, ailelerin rahat vakit geçirip dinlenmesi için piknik alanlarının da bulunduğu kaplıcalar, normalleşme süreciyle yeniden hizmet vermeye başladı.

“DEZENFEKTE EDİLMİŞ HAVUZLARDA SOSYAL MESAFELİ YÜZME KEYFİ”

Sosyal mesafe kuralına dikkat edilen kaplıcalara gelmeye başlayan vatandaşlar, dezenfekte edilmiş havuzlarda yüzüp, dinleniyor. İlçemizde korona virüs nedeniyle aylardır  kapalı olan kaplıcalar tekrar hizmete açıldı. Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs pandemisi nedeniyle kapanan kaplıcalarımız yeniden kapılarını açtı. Artan korona virüs vakaları nedeniyle hükümet tarafından uygulanan kapatma kararı kapsamında hamamlar hizmet veremiyordu. 

Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, normalleşme süreciyle birlikte kaplıcalarda belediye ekipleri, temizlik ve dezenfekte çalışmaları yaparak hazır hale getirdiğine işaret ederek, “Yeni normalleşme ile bu süreçte kapalı olan otel işletmeleri de müşterilerini ağırlayacak. Bu kapsamda işletmelerimizi de denetleyerek vatandaşlardan maske, mesafe ve hijyen kurallarına dikkat etmelerini bekliyoruz” dedi