Çermik modern hizmet binasına kavuşacak

Çok uzun yıllardan beri ilçeye hizmet veren eski Belediye Hizmet Binası yıkımının ardından yeni Belediye Hizmet Binasının yapımı için ilk kazma yere vuruldu.Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu,Çermik ,günümüz şartlarına uygun modern bir hizmet binasına kavuşacak dedi.

Düzenlenen törene Kaymakam Ramazan Polat,Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu,AK Parti ilçe Başkanı Hayrettin Kızılaslan katıldı. Binanın temeline ilk kazmanın yere vurulması öncesinde kurban kesilerek dua edildi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından 26 Şubat’ta yapılan ihalenin sonuçlanmasının ardından çalışmalar hızlandırılarak, belediye binasının yıkımının gerçekleştirildiğini belirten Başkan Karamehmetoğlu, göreve başladığı günden beri verdiği sözleri bir bir yerine getirdiklerini söyledi.

1974 yılında yapılan Çermik Belediye binasının artık hizmete elverişli olmamasından dolayı binanın yıkılıp yerine günümüz şartlarına uygun ilçenin tarihi dokusunu çağrıştıracak yeni bir hizmet binası yapımı için ilk kazmanın yere vurulduğunu ,yaklaşık 240 günün sonunda yeni hizmet binasını açacaklarını söyledi.

Başkan Karamehmetoğlu, yeni yapılacak Belediye hizmet binasının zemin katı, artı bodrum ve 3 katlı olacağını belirterek,binanın oturum alanının 690 metrekare olduğunu,binanın altında ise 27 araçlık otopark olacağını,binanın dış cephesinin ilçenin tarihi dokusuna uygun çarşı projesinde olduğu gibi mekanik giydirme yapılacağını,göreve başladığı günden beri ilçenin sorunları ile ilgilenen ve çözüme kavuşturan hizmet ve devlet adamı Sayın Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanı Münir Karaloğlu’na desteklerinden ötürü ilçem adına teşekkür ederim dedi.