ÇERMİK’TE KAYSERİSPOR FUTBOL OKULU AÇILDI

Çermik’te Kayserisporun alt yapısına futbolcu kazandırmak amacıyla kurulan futbol okulu, Kaymakam Ramazan Polat,Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu,AK Parti ilçe Başakanı Hayrettin Kızılaslan,ilçe Gençlik ve spor müdürü Celalettin Karayılan, Çermikspor kulüp Başkanı Kamil Şeker’in katılımlarıyla açıldı.

Çermikspor’da daha önceki yıllarda forma giymiş Hacı Ertuğrul,4 arkadaşıyla birlikte Kayserispor yetkilileriyle yaptıkları görüşme neticesinde Çermik’te Kayserispor futbol okulu açıldığını belirterek , futbol okulunun açılmasında maddi manevi desteklerini esirgemeyen Kaymakam Ramazan Polat ve Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğluna teşekkür etti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Kaymakam Ramazan Polat,“İlçemizde bugün itibariyle Kayserispor Futbol Okulu’nun açılışını gerçekleştirdik. Futbol okulunun ilçemizde açılmasından son derece mutluyuz. Okulumuzda ilk etapta 7 ile 16 yaş arası öğrencimiz var. Kayıtlar devam etmektedir. Önümüzdeki dönemlerde bu sayıyı iyice artıracağız. Amacımız ilçemizden genç yeteneklerimizi ülkemize kazandırmak” dedi.

Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu ise, “Çermik’e böyle bir hizmet verdikleri için Kayserispora teşekkür ederim. İlçemizde gençlerimizi internet kafelerinden uzaklaştırıp, spor yapmaya yönlendirmek istiyoruz. Bu futbol okulunda Türk Futboluna genç yıldızlar kazandıracağımıza inancım tamdır” dedi.

Haci GÜNEŞ