Çocuklar ebeveynleriyle birlikte okuyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin, Bilgi Evi ve Akademi Lise’lerde başlattığı okuma etkinliğine çocuklar ebeveynleriyle birlikte katılıyor.

Büyükşehir Belediyesi, öğrencilerin tatillerini verimli geçirmeleri için farklı branşlarda açtığı yaz kurslarında eğitimler devam ediyor.

Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı, çocuk ve gençlerde okuma alışkanlığını geliştirmek amacıyla yaz kursları bünyesinde açtığı kitap okuma etkinlikleri ebeveynlerin de katılımıyla yoğun ilgi görüyor.

Bilgi Evi ve Akademi Lise’nin kütüphanelerinde belirli bir plan dahilinde gerçekleşen etkinlikte, yapılan okumanın ardından kitapların teması üzerine fikirler paylaşılıyor ve analizler yapılıyor.

Etkinlikler kitap kafelerde de yapılıyor

Büyükşehir Belediyesi, bünyesinde faaliyet yürüten Millet Kıraathanesi, Kent Meydanı, Tema Park ve Kardeşlik Park Kitap Kafe’ler de belirli program dahilinde okuma etkinliği başlattı.

Kitap okunma oranını artırmak ve geçmiş zamandaki kıraathanelerde kitap okuyan nesli devam ettirmek amacıyla yapılan etkinlikle gençler, yaptıkları okumalarla bilgi sahibi oluyor.

Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı, Kitap Kafe’lerde etkinliğe katılan öğrencilere farklı türlerde kitap hediye ediyor.