Haber Lice

ÇOCUKLAR SİNEMAYI ÇOK SEVDİ

 

Şaban YILMAZ

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği ücretsiz sinema günleri, yarıyıl tatilindeki öğrencilerin yoğun ilgisiyle devam ediyor. 

 Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla’nın talimatıyla, öğrenci ve yetişkinler için ücretsiz düzenlenen sinema günleri devam ediyor. Büyükşehir Belediye Kültür ve Kongre Merkezi’nde Sinema Salonu’nda RobinsonCrusoe ve Kalandar Soğuğu filmleri gösterime girdi. Çocukların ve ailelerin yoğun ilgi gösterdiği film gösterimleri, 5 Şubat’a kadar devam edecek. Ayrıca sinema günlerinin bitmesinin ardından Kültür ve Kongre Merkezi’nde her hafta sonu ücretsiz film gösterimleri devam edecek.

‘ETKİNLİKLER DEVAM ETSİN’

Film izlemeye gelen öğrenciler, Büyükşehir Belediyesi’nin ücretsiz sinema etkinliğini çok beğendiklerini belirterek, etkinliğin düzenlenmesini sağladığı için Büyükşehir Belediyesi Başkanı Cumali Atilla’ya teşekkür ettiler. Öğrenciler, sinema etkinliğinin sürekli devam etmesini istediklerini ve bunun yanında Büyükşehir Belediyesi’nden farklı etkinlikler beklediklerini söyledi.

SİNEMA GÜNLERİNİN PROGRAMI

3 Şubat: Yetişkin Sineması (Kalandar Soğuğu)-(saat 15:00)

4 Şubat: Çocuk Sineması (Kahraman Ördek)-(saat 11:00), Çocuk Sineması (Ayı Kardeşler 2)-(saat 15:00)

5 Şubat: Çocuk Sineması (RobinsonCrusoe)-(saat 11:00), Çocuk Sineması (Kahraman Ördek) -(saat 15:00)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir