“Çocukların yüzündeki tebessüm eksik olmasın”

Lice Belediyesi, ilçedeki parklarda eskiyen oyun gruplarını yeniliyor.

Havaların ısınmasıyla birlikte ilçe genelindeki park ve yeşil alanlarda ailelerin ve çocukların keyifli vakit geçirmelerini sağlayacak ortam hazırlıyor.

Fen İşleri Başkanlığı yetki alanındaki parklarda gece ve gündüz temizlik, bakım ve sulama çalışmalarını sürdürüyor.

Çocuk parklarındaki yenileme ve düzenleme çalışmalarını aralıksız sürdüren Lice Belediyesi Ecrin Açıkgöz Parkı’ndaki oyun gruplarını da yeniledi.

Lice kaymakamı ve belediye başkan vekili Muhammed Evlice “Çocuklarımızı mutlu etmek boynumuzun borcu” diyerek çalışmaların devam ettiğini belirtti.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi katkılarıyla Lice ilçesi genelindeki tüm çocuk parklarında oyun grubu yenileme ve bakım onarım çalışmaları devam ediyor.

Geçtiğimiz hafta Ecrin Açıkgöz Parkı çocuk oyun grupları yenilendi. Çocukların yüzündeki tebessüm eksik olmasın diye çocuk parklarındaki çalışmalar aralıksız sürüyor.

Öte yandan Lice Anakokulu’ndaki oyun alanı, atıl durumda olan ekipmanların yenilenmesi ve bahçenin yeniden düzenlemesi yapıldı. Ana okulunda okuyan çocuklar için eğlence alanına dönüşen oyun alanı çocukların en uğrak ve vazgeçilmezi oldu. Şehit Öğretmen Nurettin Soyer Anaokulu’nda çocuk oyun grupları eklendi ve bahçe yeşillendirildi.

Lice ilçe kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Muhammed Evlice çocuklarımız için vatan cennet yapılmaya layıktır diyerek “Her şey çocuklarımızın yüzündeki tebessüm eksik olmasın diye yapılıyor. Çocuklarımızı mutlu etmek boynumuzun borcu. Geleceğimizin teminatı çocuklarımız için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Lice Belediyesi, ailelerin rahat ve huzurlu anlar yaşaması çocukların ise parklarda eğlenebilmesi için çalışmalarını aralıksız sürdürecek.