Haber Lice

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısı Merkel ve avanesini kudurttu

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Almanya’daki Türk vatandaşlarına ‘sandıkta gerekli dersi verin’ çağrısı Merkel ve avanesini adeta çıldırttı.

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, ‘Türk seçmenler sandıkta gerekli dersi vermeli’ diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yanıt verdi.

‘ÜLKEMİZE MÜDAHALE EDİLİYOR’

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözlerine yönelik, ‘Ülkemizin egemenliğine daha önce eşi benzeri görülmemiş bir müdahale’ yorumunda bulunurken ‘Almanya’daki herkesi buna karşı koymaya çağırıyorum’ dedi.

MARTİN SCHULZ’DAN KÜSTAH AÇIKLAMALAR

Erdoğan’ın açıklamaları ardından Almanya’da Sosyal Demokrat Partili’nin (SPD) Başbakan adayı Martin Schulz açıklama yaptı.

Twitter hesabından yaptığı açıklamada, ‘Erdoğan ölçüyü iyice kaçırdı. Özgür ve demokratik Türkiye için savaşanlara daha çok destek olacağız’ dedi.

CUMHURBAŞKANI NE DEMİŞTİ?

Bugün cuma namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Ben de Almanya’daki bütün soydaşlarıma diyorum ki, sakın bir yanlışa düşüp de bunları desteklemeyin. Ne Hristiyan Demokratları ne SPD’yi ne Yeşilleri… Bunların hepsi Türkiye düşmanıdır. Orada şu anda Türkiye’ye karşı düşmanlık yapmayan siyasi partilere gerekli desteği verin. Birinci parti, ikinci parti olmaları önemli değil, onlara verin. Çünkü bu bir yerde artık Almanya’da yaşayan tüm vatandaşlarımın bir onur mücadelesidir. O soylu mücadeleyi demokratik haklarını kullanmak suretiyle vermelerini tavsiye ediyorum’ demişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir