DBB yeni yol açma ve genişletme çalışmalarını sürdürüyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların ulaşımlarını kolaylaştırmak için yeni yol açma ve genişletme çalışmalarına devam ediyor.

Yol Yapım Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, vatandaşların kent içinde daha kolay ve konforlu ulaşım sağlaması ve trafik akışını rahatlatmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Ekipler, Elazığ yolu ile Şanlıurfa yolunu  birbirine bağlayan 50 metrelik, Diclekent, Mezopotamya bulvarlarıyla Siverek, Evrim Alataş, Mastfroş ve Abdulkadir Aksu caddesindeki yeni yol açma, genişletme ve rehabilitasyon çalışmalarına devam ediyor.

Kayapınar ilçesinin yeni yerleşim alanlarında çalışmalarını sürdüren ekipler, 1 yeni bulvarda ve 2 bağlantı yolunda dolgu, sıcak asfalt ve kaldırım çalışmaları yürütüyor.

Büyükşehir Belediyesi, trafik akışında sorun yaşanmaması için Bağlar ilçesinde yer alan Evrim Alataş Caddesi’nde çalışmalarını etaplara bölerek devam ediyor.

İlk etabı tamamlayarak vatandaşların hizmetine açan ekipler, ikinci etapta altyapı çalışmalarını tamamlayıp yola sıcak asfalt sermeye başladı.