DİSKİ acil durumlara hazır

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, içme suyu arzında herhangi bir olumsuz durumda devreye aldığı Acil Durumlar Pompa İstasyonu’nu bakım ve onarımını yaptı. 

DİSKİ ekipleri, içme suyu temininde yaşanabilecek herhangi olumsuz bir durumda devreye aldığı Acil Pompa İstasyonu’nu, A’dan Z’ye bakım ve onarımını gerçekleştirdi. 

Çalışmalar kapsamında ekipler, elektrik-mekanik ekipmanları ve pompaları elden geçirdi. Binanın çatısının bakım-onarımı ve iç, dış cephesinin boyandığı işlemlerde ayrıca tahliye odalarının da temizliği yapıldı.

DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, Eğil ilçesi Yatır Mahallesi sınırları içerisinde yer alan Acil Durumlar Pompa İstasyonu’nda incelemelerde bulunarak teknik personelden bilgi aldı.

Acil Durumlar Pompa İstasyonu’nun kent için önemli olduğuna dikkat çeken Tutşi, mevcut pompa istasyonunun olası teknik sorunlar ve doğal afetlerden etkilenmesi durumunda Diyarbakır’ın susuz kalmaması için devreye girdiğini söyledi.

Yaz aylarında su sıkıntısı yaşandığı dönemlerde kentte bu tesis üzerinden içme suyu temin ettiklerini vurgulayan Tutşi, pompa istasyonunun 7/24 saat kesintisiz suyu hazır tuttuğunu kaydetti.

Ekiplerin tesiste hassasiyetle çalıştığını belirten Tutşi, şöyle konuştu:

“Konu en temel ihtiyaç olan içme suyu açısından bakıldığında Acil Durumlar Pompa İstasyonu, kent için oldukça önemli bir konumdadır. Hatta pompa istasyonunu kentin kalbi olarak niteleyebiliriz. Bu sebeple ileri de oluşabilecek olumsuz durumlara karşı önlem almak amacıyla Acil Durumlar Pompa İstasyonumuzun bakım-onarımını yaptık. Suyu sağlıklı hale getirerek kentin şebeke hatlarına aktaran DİSKİ, her zaman geleceği planlayan çalışmaların içindedir.”