“Diyarbakır Annelerine” anlamlı ziyaret

Lice ilçe kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Muhammed Evlice, Diyarbakır HDP İl binası önünde 808 gündür oturma eylemi yapan Diyarbakır Annelerine destek ziyaretinde bulundu.

Ellerinde Türk bayrakları ve çocuklarının fotoğrafıyla Kaymakam Evlice’yi karşılayan anneler, evlatlarının nasıl dağa kaçırıldığını anlattı, terör örgütü PKK ile HDP’ye tepkilerini dile getirdi.

Ziyaretin ardından ailelerle birlikte HDP il binası önünde açıklamada bulunan Lice İlçe Kaymakamı Evlice; “Evlat nöbetinde ortaya koymuş oldukları bu kararlılık, bu duruş, bu mücadele, bu azim ve irade, bu örgütün sonunu getirecek olan iradedir. Bizler de bu iradeyi önemsiyoruz. Yanlarında olduğumuzu vurgulamak ve destek olmak için bugün buradayız” dedi.

Lice’de, iş adamları, sanayiciler ve girişimcilerle artık yatırımları ve yapılacak işleri konuştuklarına işaret eden Evlice, “Artık terör örgütünün sonu geldi. Annelerin buradaki mücadelesiyle, devletimizin ortaya koymuş olduğu mücadeleyle inşallah ülke gündemimizden tamamen silip atılacak. İnşallah anneler ortaya koymuş oldukları bu mücadeleyle evlatlarına yakın zamanda kavuşurlar” ifadelerini kullandı.

Ziyaretin sonunda, Evlice ve beraberindeki heyet Lice Kaymakamlığı bünyesinde hizmet veren Aile Destek Merkezi’nde açılan kurslardaki kursiyerlerin hazırladığı anne ve çocuk temalı filografi ile Türkiye haritalı ay-yıldız çalışmasını anne ve babalara hediye etti. (www.lice.bel.tr)