Diyarbakır Eğitiminde ‘Tokat’ Devri

Diyarbakır’da il milli eğitim müdür yardımcılığı ile bazı ilçelere yeni müdür atamaları yapıldı.ARA REKLAM ALANI

Diyarbakır il milli eğitim müdür yardımcılığı görevi ile Bismil İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Tokat’tan gelen iki ismin atanması dikkat çekti.

Geçtiğimiz günlerde görevden alınan Bismil İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Gülseven’in yerine yaklaşık 2 ay önce Tokat Öğretmenevi Müdürü olarak atanan İbrahim Üçköylüoğlu, Ergani İlçe Milli Eğitim Müdürü Demir Ernez’in yerine Özel Eğitim Biriminden Sorumlu Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Atabey atanırken Ergani’ye atanan Atabey’in yerine kadrosu Tokat’ta olan Beden Eğitimi Öğretmeni Okulsporları İl Temsilcisi Volkan Vural getirildi.

Geçtiğimiz dönemde Antalya’dan ekibiyle birlikte getirilen eski müdür başarısız olduğu gerekçesiyle geçtiğimiz ay görevinden alınarak kızağa çekilmiş ve yerine Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Tokat İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali getirilmişti.

Tokat’ta başarılı çalışmalarla adından söz ettiren Küçükali’nin Diyarbakır eğitim camiasında kanayan yaraya merhem olup sorunları çözmesi ve ekibiyle birlikte yapacağı hizmetlerle Diyarbakır’a eğitim anlamında başarıyı yakalaması  bekleniyor.

“ERNEZ OKUL MÜDÜRÜ, GÜLSEVEN ÖĞRETMEN OLARAK GÖREVİNİ YAPACAK”

Görevlerinden alınan eski ilçe milli eğitim müdürleri Gülseven’in Diyarbakır’da bir okulda öğretmen olacağı ile Ernez’in ise kendi ilçesindeki bir okulda müdür olarak görevlerini yapacağı öğrenildi.

ÖZEL HABER: SEYFETTİN EKEN