Diyarbakır Kızılay kurban sevincini yaşattı

Diyarbakır’da Kızılay tarafından Kurban Bayramında toplanan bağışların “Kurban Bereketi Yıl Boyu Sürsün” sloganıyla ihtiyaç sahibi ailelere dağıtımına başlandı.

Kurban Bereketine değinen Türk Kızılay Diyarbakır Şubesi Mesut Işık, “bu bütünlüğü gönüllülerle tamamladıklarını dile getirerek “Kurban etlerini en güzel şekilde muhtaç ailelere ulaştırıyoruz. Kurban eti verdiğimiz ailelerin tepkileri çok güzel oluyor. Gözlerindeki tebessümü görebiliyoruz. Kurban sahiplerine ve bizlere dua ediyorlar.” diye konuştu.

Kurban Eti dağıtımına ilişkin açıklamalarda bulunan Kızılay Diyarbakır Şube Başkanı Mesut Işık, “2020 yılı kurban faaliyetleri kapsamında Genel merkezimizden gelen kurban ekibimizle birlikte vekaletini aldığımız kurbanlardan 600 büyük baş hayvanın kesimini, Et Süt kurumu – Et Kombine bölge müdürlüğünde Noter ve Veteriner kontrolünde İmam gözetiminde  islami usullere göre bayram boyu gerçekleştirecek; kesilen kurbanlardan 1000 kg  Diyarbakır’da 200 ihtiyaç sahibi ailemize 5 er Kg lık kutularda dağıtacağız. Bu dağıtıma bu sabah Sur ilçemizden başladık. Bağlar, Yenişehir ve Kayapınar ilçelerimizdeki muhtaç ailelerimize dağıtarak tamamlayacağız. Geri kalan etler Ülkemizin diğer illerindeki ihtiyaç sahiplerine gönderilecek. Bizler Diyarbakır’da 126 hisse kurban topladık. Diğer hisseler Ülkemizin farklı illerinde toplandı ve vekaletle alınan kurban hisselerinin 600 ü Diyarbakır Et Kombine bölge müdürlüğünde Kızılayın Genel merkezden gelen ekibinin kontrolünde kesildi. Allah kurbanlarını bağışlayan vekalet sahiplerinin kurbanını kabul etsin; hayatlarına hayır ve bereket katsın” dedi. Şubelerimiz aracılığıyla belirledikleri yoksul ailelere tek tek dağıtımı yapacaktır. Kızılay olarak kurban bereketin yıl boyunca devam etmesini istiyoruz. Kızılay olarak ihtiyaç sahiplerine yardımlar sürecek. Diyarbakır’da desteklerini ve bağışlarını Kızılay’dan esirgemeyen bütün bağışçılarımıza teşekkür ediyorum. Bağışlarının emin ellerde olduğunu ve yerine ulaştığını bilmelerini ve Kızılay’ımıza desteklerinin devamını diliyorum. Kurban vekaletini Türk Kızılay’ına bağışlayan tüm vatandaşlarımızdan Allah razı olsun. Rabbim bağışlarını kabul eylesin” dedi.