Diyarbakır Lice’de Gaziler günü kutlandı

Nihat İÇLİ / ÖZEL

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde 19 Eylül Gaziler Günü etkinlikleri kapsamında bir tören düzenlendi. Lice ilçe kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Muhammed Evlice, 19 Eylül Gaziler Günü vesilesiyle düzenlenen Çelenk Sunma Törenine katıldı. Kaymakam Evlice, 19 Eylül Gaziler Günü etkinlikleri kapsamında Şehit aileleri, gaziler ve aileleri ile öğle yemeğinde bir araya gelerek “Gazilerimiz ve aziz şehitlerimizin yakınları bizlere emanettir. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yanlarında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Törene Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Muhammed Evlice, daire amirleri, gaziler ve ailelerinin yanı sıra şehit yakınları ve aileleri de katıldı.

Kaymakamlık önünde bulunan anıta çelenklerin sunulmasıyla başlayan törende, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün önemine değinen kaymakam Evlice daha sonra yemek programına katıldı. Burada gazilerin 19 Eylül Gaziler Gününü kutlayan Evlice, gaziler ile bir süre sohbet etti. Evlice, “Bugün geleceğe güvenle bakabiliyorsak bunu şüphesiz bu toprakların vatan haline dönüşmesi ve savunması için şehit olmayı göze alan gazilere borçluyuz” dedi.

Vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abideleri gazilerin herkesin medarı iftarı olduğunu ifade eden Kaymakam Evlice, gazilerin gösterdiği kahramanlık ve fedakârlığın istiklal ve istikbalimizin teminatı olduğunu dile getirdi. Gaziler ve yakınları ile şehit aileleri ve yakınları onuruna verilen yemeğin ardından program sona erdi.