Diyarbakır’da Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı

Diyarbakır’da Cumhuriyet’in kuruluşunun 99’uncu yıl dönümü, etkinliklerle kutlandı.

Diyarbakır’daki program Valilik önünde bulunan Anıtpark’taki Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajının okunmasıyla devam etti. Daha sonra günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı, şiirler okundu.

Halk oyunları gösterilerinin yapıldığı etkinlikte, öğrenci geçidinin ardından, askeri birliklerle birlikte Chopper Diyarbakır Motosiklet Kulübü üyelerinin Türk bayraklarıyla geçişi gerçekleştirildi. Ardından Diyarbakır Jandarma Hava Grup Komutanlığı’na bağlı skorsky ve atak askeri helikopterlerin geçişi büyük beğeni topladı.

Etkinliğe; Vali ve Büyükşehir Belediye Başkanı Ali İhsan Su, 7’nci Kolordu ve Garnizon Komutanı Korgeneral Yılmaz Yıldırım, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Recep Yalçınkaya, 8’inci Ana Jet Üs Komutanı Tuğgeneral Gürtaç Kayapınar, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdullah Çiftçi, Bağlar Belediyesi Başkanı Hüseyin Beyoğlu, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, şehit ve gazi aileleri, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.