“Diyarbakır’dan Kulp’a Sanat Günü” etkinliği düzenlendi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, düzenlediği etkinlikle Kulplu vatandaşları bando gösterisi, Dengbej divanı ve müzik dinletisiyle buluşturdu. 

Büyükşehir Belediyesi, kırsal ilçelerde yaşayan vatandaşları kültür ve sanat etkinlikleri ile buluşturmaya devam ediyor.

Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı “Diyarbakır’dan Kulp’a Sanat Günü” gerçekleştirdiği etkinlik, Kulp sokaklarında bando gösterisiyle başladı. 

Bando performansının ardından Mehmet Akif Ersoy Kültür ve Sanat Merkezi önünde Dengbêj Divanı ve müzik dinletisiyle Kulp’ta yaşayan vatandaşlara keyifli bir müzik ziyafeti verildi.

“İlçemizde böyle etkinlikler gördükçe çok mutlu oluyoruz”

Etkinliğe katılan Umut Zengin, Kulp’ta sanat günü düzenlendiği için çok mutlu olduğunu söyledi.

Bu tarz etkinliklerin çok yapılmadığını belirten Zengin, şöyle konuştu:

“Bu gece bizim için çok güzel bir gece oldu. Kendi ilçemizde böyle etkinlikler gördükçe çok mutlu oluyoruz. Aynı zamanda kendi kültürlerimizi burada yaşadığımız için daha mutlu oluyoruz. Bunun için Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne ve Kulp Belediyesi’ne çok teşekkür ediyoruz.”

Fatma Kartal ise “ilçemizde böyle etkinlikler çok yapılmıyor, bu etkinliklerin devam etmesini diliyorum. Eğlenceli bir gün yaşadık, devamını diliyoruz.” şeklinde konuştu.