Diyarbekirspor Hedef Büyütmek İstiyor

Serik Belediyespor’u farklı mağlup ederek 3 maçlık galibiyet özlemine son veren Diyarbekirspor, sezonun ilk yarısında kalan maçlardan iyi sonuçlar çıkararak ikinci yarıda Play-Off yarışı içerisine girmenin hesaplarını yapıyor.

Genç çalıştırıcı Aytekin Yıldırım, “Takımımızda bu potansiyel var. Devre arasında yapılacak çalışmalarla daha iyi oluruz ” dedi.

2.Lig Kırmızı Grup’ta yer alan Diyarbekirspor’da farklı Serik Belediyespor galibiyeti nedeniyle yüzler gülüyor. Eksik oyuncuların fazlalığına rağmen elde edilen 3 puan gelecekle ilgili umutları artırdı.

Çok iyi oynayarak galip geldiklerini belirten antrenör Aytekin Yıldırım,”Rakibi iyi analiz ettik. Zaaflarını biliyorduk ve buna göre oyun planı hazırladık. Oyuncular sahada bunu çok iyi uyguladı. Hak ettiğimiz bir sonuç oldu. Oyuncularımın hepsini yürekten kutluyorum ” dedi.

İLHANLI VE İLGİN’E TEŞEKKÜR ETTİ

Diyarbekirspor’un hedefleri olduğunu belirten Yıldırım, kendisini ve ekibini bu önemli göreve getiren yönetimin güvenine layık olmaya çalıştıklarını dile getirdi. Yıldırım,”Burası bizim evimiz. Bu takımın 3.Lige yükselme sürecinde antrenörlük yaptım, ekip arkadaşlarımdan Tarık Aygün ve Ahmet Kurt hocalarımız da futbolcu olarak yer aldı. Bize bu güveni duyarak bu önemli sorumluluğu veren onursal Başkanımız Feyzi İlhanlı ve kulüp başkanımız Turan İlgin’e teşekkür ediyoruz. Onların güvenine layık olmak ve camianın beklentilerine cevap vermek için çok çalışıyoruz. Önümüzde önemli maçlar var. Sezonun ilk yarısını iyi bir yerde bitirip ikinci yarıda yapacağımız çalışmalarla Play-Off yarışı içerisinde olmak istiyoruz. Diyarbakır’a büyük düşünmek yakışır ” diye konuştu.