DİYARBEKİRSPOR, SPOR TUTKUNU GENÇLERİ VE ÇOCUKLARI GİYDİRECEK

TFF 2.Lig Kırmızı Grup’ta mücadele eden Diyarbekirspor, sponsoru Bitexen desteğiyle önemli bir sosyal projeyi hayata geçiriyor.

Diyarbakır’ın 14 kırsal ilçesinde ihtiyaç sahibi genç ve çocuklara kışlık polarlar hediye edilecek. Kulübün açıklamasında, Bitexen tarafından temin edilen toplam 5 bin poların ilçe ilçe gezilerek Bölgesel Amatör Futbol Ligi ve amatör liglerde yer alan ilçe takımlarının müsabakaları öncesinde spor tesislerinin girişinde dağıtılacağı kaydedildi.

BÜYÜK İLÇELERLE BAŞLAYACAK

Bismil, Silvan, Ergani, Çınar ve Kulp gibi nüfus yoğunluğu fazla olan ilçelerle başlayacak olan uygulamanın diğer ilçelerle devam edeceği vurgulanan açıklamada, projedeki amacın ihtiyaç sahibi genç ve çocukları spora yönlendirmek olduğu ifade edildi.

Dağıtım yapılacak ilçelerdeki spor tesisleri, tarih ve saatlerin önümüzdeki günlerde sosyal medyada duyurulacağı ifade edilenk ulübün açıklamasında, Diyarbekirspor-Bitexen ortalığıyla sporu, sporcuyu ve sporseveri destekleyici bir çok projenin aşamalı olarak hayata geçirilmeye devam edileceğinin altı çizildi.